Перший пішов: Лікарівське родовище титанових руд таки змінює власника

Перший пішов: Лікарівське родовище титанових руд таки змінює власника
Перший пішов: Лікарівське родовище титанових руд таки змінює власника

Це перший та єдиний офіційно зафіксований приклад відчуження спеціального дозволу на користування надрами.

Незадовго після публікації ІА NADRA Велта виходить із Лікарівського родовища титанових руд? Державна служба геології та надр України внесла зміни до спеціального дозволу № 6378 на Лікарівське родовище (Кіровоградська обл.), задовольнивши заяву ТОВ «Декарт Мінералс» (м. Дніпро). Про це свідчать дані реєстру Держгеонедр «Інформація про заяви на отримання спеціальних дозволів на користування надрами, що надійшли від суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях» та наказ Голови Держгеонедр Романа Опімаха № 298 від 16.06.2023 . У реєстрі статус заяви від ТОВ "Декарт Мінералс" змінився з "на розгляді" на "розглянуто", а в наказі Служби компанія Декарт Мінералс вже вказана як "надрокористувач". Підстава для внесення змін до спецдозволу: «у зв’язку з відчуженням шляхом укладання договору купівлі-продажу права на користування надрами або внесення його як вкладу до статутного капіталу створеного за його участю суб’єкта господарювання».

Таким чином, підтвердилися припущення про відчуження права на користування Лекарівським родовищем компанією ТОВ «ВКФ «Велта» Андрія Бродського на користь компанії ТОВ «Декарт Мінералс» Олексія Царапкіна. Нагадаємо, і відчужувач, і покупець спецдозволу відмовилися розкривати ціну та інші деталі цієї угоди та взагалі коментувати її.

У той же час, чи стало ТОВ «Декарт Мінералс» повноцінним власником спецдозволу № 6378 — питання відкрите.

«Станом на 26.06.2023 року Підприємство не отримало права власності на Дозвіл. Угода про умови користування надрами між Підприємством та Держгеонадрами не укладена» , — повідомив NADRA.INFO Роман Опімах у відповідь на запит, отриманий нами 26.06.2023:

Первый пошел: Ликаровское месторождение титановых руд таки сменяет владельца Велта qhidqkiqediqtroz

Роман Опимах дурик Велта

Первый пошел: Ликаровское месторождение титановых руд таки сменяет владельца

Зауважимо, що окрім переходу права власності на спецдозвіл та укладання угоди про умови користування надрами з Декарт Мінералс, нас цікавила низка інших питань, що стосуються не лише цього, а й інших випадків відчуження спецдозволів. Ось про що ми питали у Держгеонадра:

Ні на одне з цих питань у Держгеонадрах не відповіли по суті — обмежилися констатацією, що «Інформація про стан розгляду заяв на отримання, продовження терміну дії та внесення змін до спеціальних дозволів на надр розміщується на офіційному веб-сайті Держгеонадр https://www.geo .gov.ua/ (підрозділ „Стан розгляду заяв“ розділу „Надрокористування“).

Приблизні Угоди про умови користування надрами затверджено наказом Мінсередовища від 28.03.2023 № 176 та розміщено за посиланням » .

Також у Службі зазначили, що «листи Держгеонадр носять інформаційний характер, не встановлюють норм права та не містять організаційно-розпорядчих вимог до суб’єкта господарювання», та зазначили, що надання офіційних тлумачень нормативних положень законодавчих актів з метою встановлення їх однозначного та правильного розуміння та застосування на всій території держави та надання офіційних роз’яснень таких положень виходить за межі повноважень Держгеонадр, які діють відповідно до свого Положення» .

Нагадаємо, 28.03.2023 набули чинності зміни до "Кодексу України про надра, передбачені Законом Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері користування надрами" (законопроект 4187). Серед іншого було дозволено відчуження спецдозволів на користування надрами (запроваджено так зване вільне звернення прав користування ділянками надр). Про прецеденти продажу спецдозвіл, крім описаного вище, ще не повідомлялося.

Нагадаємо, на початку травня у Велті заявили про чергову хвилю тиску з боку правоохоронних органів, пов’язану з нібито порушенням меж спецдозвілля. У липні та жовтні 2022 р. Андрій Бродський оприлюднив інформацію про тиск на його бізнес з боку Бюро економічної безпеки, звертаючись за допомогою, зокрема, до Президента України Володимира Зеленського. У липні заява Андрія Бродського про тиск на підприємство збіглася з оприлюдненням оголошення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, якийвиставив на торги зобов’язання Велти перед банком Промінвестбанк (у заставі — майно та корпоративні права). ФГВФО кілька разів намагався продати права вимоги до Велти, але марно. Згодом у Фонді заявили NADRA.INFO, що відмовилися від продажу боргів Велти, «оскільки Фонд розглядає питання реструктуризації заборгованості», яке, за даними наших джерел, досі не вирішене.

Велта — потужний виробник і експортер продукції, що містить титан, активно розробляє Бірзулівське родовище руд титану і цирконію. За даними компанії, поточна потужність Бірзулівського гірничо-збагачувального комбінату становить до 270 тис. тонн концентрату ільменіту на рік.

У вересні 2022 р. повідомлялося, що холдингова компанія групи Велта - Velta Holdings US Inс. — одержала патент Бюро патентів та товарних знаків США на технологію виробництва порошків металевого титану та його сплавів.

У травні 2023 р. ЗМІ з посиланням на директора з інвестицій та стратегії компанії Анатолія Амеліна писали про наміри Велти побудувати виробничий комплекс у три черги з доведенням випуску титанового порошку до 10 тис. тонн за п’ять з половиною років.

У червні 2023 р. у Велті заявили про збільшення видобутку ільменіту на Бірзулівському родовищі (Кіровоградська обл.) та сертифікацію науково-дослідного центру Velta RD Titan за стандартами ISO.

Skelet.Info

Теги: Velta RD Titan, Царапкин Алексей, Бродский Андрей, ООО ПКФ Велта, Опимах Роман, ООО Декарт Минералс, икаровское месторождение титановых руд

Читайте по темі:

Олігарх Микола Злочевський, засуджений за корупцію, прагне контролювати важливе родовище газу
Хто видобув найбільше бурштину? Держгеонадра розкрили результати 2023 року
«Титаногейт» та ФДМ
Спірний літій: що чекає на ділянку Добра
Родина міністра Януковича переоформлюює два нафтогазові родовища в Харківській області
Карʼєрам групи UNIGRAN зупинили спецдозволи
Велта виходить з Лікарівського родовища титанових руд
Гра у піддавки: як Фірташ відновлює контроль над титановими родовищами
Видобувачу титанової руди закидають порушення меж спецдозволу
Спірну ділянку камʼяної солі виграла компанія з Києва