У ВР планували запровадити кримінальну відповідальність для чоловіків-утікачів, але відмовилися від цієї ідеї, - Веніславський

У ВР планували запровадити кримінальну відповідальність для чоловіків-утікачів, але відмовилися від цієї ідеї, - Веніславський
У ВР планували запровадити кримінальну відповідальність для чоловіків-утікачів, але відмовилися від цієї ідеї, - Веніславський

Представник президента в Раді та член комітету з нацбезпеки та оборони Федір Веніславський виступає за покарання тих, хто купив собі підроблені документи у змові з ТЦК чи ВЛК, та виїхав за кордон.

Про це повідомляє BBC.

За його словами, з колегами по комітету навіть планували зареєструвати законопроєкт, де йшлося б про те, що ті, хто залишив територію України і не повернувся під час воєнного стану, можуть отримати кримінальне покарання.

"Я був щиро переконаний, що це може бути. Потім, коли почалася дискусія, зрозумів, що таким чином ми ж можемо не лише стимулювати повернення - ми можемо відрізати бажання взагалі повертатися в Україну", - пояснив він.

Серед інших це була важлива причина, чому такі ініціативи так і залишились у проєктах. І сам нардеп визнає, що вже змінив свою попередню позицію про те, що всі, хто виїхав, злочинці.

"Зараз це не варто робити. Після війни нам необхідно забезпечувати, скажімо так, демографічну політику, збереження щонайменше нашої української нації. Тож покарання може мати зворотний ефект", - додав Веніславський.

Водночас він все ж виступає за переслідування у межах закону осіб, які у змові з ТЦК чи ВЛК купили собі підроблені документи і змогли виїхати. Але у кожному конкретному випадку справу мають розслідувати, а рішення має ухвалювати суд.

Раніше ЗМІ припускали, що Україна спробує силою повертати ухилянтів з-за кордону через екстрадицію. Нардеп скептично оцінює цю інформацію, адже ву кожному окремому випадку треба доводити факт злочину і залучати складні міжнародні механізми.

"Офіс Генерального прокурора має звертатись до компетентного органу країни перебування із запитом про повернення. І лише тоді можна говорити про якісь примусові повернення громадян. Але сподіватись, що це буде масово, – немає таких підстав", - зазначив він.

Навіть якщо людина отримає статус підозрюваного у кримінальному провадженні, їй заочно оголосять про підозру й буде звернення про екстрадицію, процес розтягнеться на роки, пояснив нардеп.

"Західні країни – це правові процедури, тож все це може розтягнутися на дуже тривалий час. Масового повернення через механізм міжнародної правової допомоги я як юрист не бачу", - підсумував  Веніславський. 

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus