Потрібно «зберігати нейтралітет»: Редакція «Голосу Америки» просить своїх авторів не називати ХАМАС «терористами»

Потрібно «зберігати нейтралітет»: Редакція «Голосу Америки» просить своїх авторів не називати ХАМАС «терористами»
Потрібно «зберігати нейтралітет»: Редакція «Голосу Америки» просить своїх авторів не називати ХАМАС «терористами»

Керівництво «Голосу Америки» попросило своїх співробітників не називати ХАМАС та його членів «терористами», за винятком випадків, коли вони цитують чиїсь заяви. Відповідні рекомендації в п’ятницю розіслала в електронному листі співробітникам служби новин помічниця редактора «Голосу Америки» зі стандартів новин Керол Ґюнсбурґ, повідомляє National Review.

У листі вона розповіла про політику видання щодо висвітлення терактів 7 жовтня та наступної ізраїльської кампанії проти цілей ХАМАСу. Вона підкреслила, що «Голос Америки» має зберігати нейтралітет у своєму висвітленні та що його репортери мають «бути особливо обережними з вибором слів у вирішенні конфлікту».

Репортери та редактори видання можуть назвати вбивство бойовиками ХАМАСу мирних жителів 7 жовтня «терористичними нападами» або «терористичними актами». Але співробітники отримали вказівки «уникати називати ХАМАС та його членів терористами, за винятком у лапках», йдеться в електронних листах, отриманих NR.

В інструкції вказано, що така практика відповідає посібнику зі стандартів «Голосу Америки» та поточній практиці в пресі та головних новинних організаціях США.

Автори інструкції вважають, що термін «тероризм» часто використовується для демонізації окремих осіб і груп, з якими не погоджується автор.

Корисними альтернативами редакція називає вживання термінів «група бойовиків» або «бойовики» (militant group, militants, fighters). «У цьому випадку це буде бойове угруповання ХАМАС або бойовики ХАМАС», — йдеться в інструкції.

При цьому інструкція «Голосу Америки» вказує, що хоча редакція повідомляє про дії терористів, видання не має бути «платформою для поширення їхніх повідомлень».

Як пише NR, схожі вказівки видали своїм працівникам й інші американські новинні служби, такі як Associated Press. При цьому AP йде ще далі, забороняючи використовувати слово «тероризм» щодо вбивств мирних жителів 7 жовтня.

У відповідь на запит NR речниця «Голосу Америки» Емілі Вебб підкреслила об’єктивність видання. «Відповідно до нашої Хартії, “Голос Америки” повинен залишатися “точним, об’єктивним і вичерпним” у своїх звітах. Якщо журналіста “Голосу Америки” сприймають як прихильника тієї чи іншої сторони, це може підірвати довіру аудиторії до нашого висвітлення», — сказала вона.

«Голос Америки» фінансується урядом США, але користується повною редакційною незалежністю.

Теги: Нейтральный статус, Эмили Уэбб, Кэрол Гюнсбург, Терористи, Террористы, ХАМАС, авторы, Голос Америки

Читайте по темі:

США зменшили військову присутність на Близькому Сході
Ізраїль і ХАМАС заявили про готовність до переговорів
Головні заяви Трампа та Гарріс на дебатах у США
Ізраїль заявив про удар по командирах ХАМАСу
Призупинення постачання зброї Британією не стримає Ізраїль — The Guardian
Озброєний терорист вбив трьох ізраїльтян на Західному березі
США та Ірак досягли домовленості щодо виведення коаліційних сил з Іраку, - ЗМІ
Киргизстан вилучив «Талібан» зі списку заборонених організацій
У Німеччині чоловік з мачете напав на поліцейських у відділку
Білий дім закликав Ізраїль та ХАМАС досягти угоди про припинення вогню