Держава повернула собі 18 об’єктів у Чернігові, які занедбала УПЦ МП

Держава повернула собі 18 об’єктів у Чернігові, які занедбала УПЦ МП
Держава повернула собі 18 об’єктів у Чернігові, які занедбала УПЦ МП

У власність та розпорядження держави повернули 18 храмів та будівель Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», якими тривалий час користувалася УПЦ МП.

Про це повідомили в МКІП.

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передачі державного майна Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» завершила свою роботу.

Комісія оглянула 18 об’єктів, зокрема, такі пам’ятки національного значення як: комплекс споруд Єлецького монастиря XII-XVII ст., комплекс споруд Троїцького монастиря XVII-XVIII cт., Спасо-Преображенський собор ХІ ст., які перебували в користуванні УПЦ МП, а також П’ятницьку церкву XII ст. та Катерининську церкву XVIII ст.

За висновком комісії, низка обстежених пам’яток перебуває у незадовільному стані. Комплексних ремонтно-реставраційних робіт потребують національні святині – Спасо-Преображенський собор, Троїцький собор, Успенський собор Єлецького монастиря. Також ремонтно-реставраційних робіт чекають монастирські дзвіниці та споруди Введенської церкви і Архієрейського будинку і келії Троїцького монастиря, мурів з брамами та баштами Єлецького монастиря, його Північних і Східних келій.

Читайте по темі: На Київщині забудовник руйнує старовинне городище

Окрім того, в Спасо-Преображенському та Троїцькому соборах необхідно провести консерваційно-реставраційні роботи щодо стінописів та іконостасів. Водночас під час огляду комісією Іллінської церкви зафіксовано суцільні вертикальні тріщини в муруванні стін, що є наслідком російських атак по території Болдиних гір весною 2022 року. Ситуація є загрозливою, оскільки церква пов’язана з унікальним комплексом Антонієвих печер. Стан П’ятницької та Катерининської церков, Антонієвих печер (окрім підземних храмів) комісія в цілому оцінила як задовільний.

Комісія передала на підписання виконувачу обов’язків директора заповідника Андрію Лісовому акт приймання-передачі державного майна Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», яким підтверджує передачу державного майна у користування заповідника – загалом 18 об’єктів.

За результатами роботи, комісія рекомендувала провести реставраційні й консерваційні роботи, а також музеєфікацію пам’яток. Цьому мають передувати невідкладні комплексні дослідження та проєктні роботи, які будуть завершені до кінця року.

Теги: Храм, Собор, церкви, Історичні та культурні цінності, історичні будівлі, Чернігів, УПЦ МП

Читайте по темі:

Правоохоронці знешкодили хакерське угруповання з Чернігова, яке ошукало громадян США на понад 1,2 млн грн
Заборона РПЦ в Україні: чи знесли незаконно збудовані храми УПЦ у Києві?
У Чернігові підприємець намагався поставити прикордонникам неякісні продукти
На Чернігівщині покращилася ситуація зі станом річки Десна
Вашингтонські лобісти все ще відстоюють майбутнє УПЦ МП, але маятник поступово схиляється в інший бік
Поліція розповіла деталі обшуків у міськраді Чернігова
У в. о. мера Чернігова проходять обшуки, — ЗМІ
Чернігові трьом посадовцям повідомлено про підозру у розтраті 3 млн гривень
Російські окупанти вивозять усе найцінніше з музеїв на окупованій території
Гучні справи проти московських священників в Україні: хто з них допомагав окупантам