У Киргизстані заарештували 11 журналістів-розслідувачів

У Киргизстані заарештували 11 журналістів-розслідувачів
У Киргизстані заарештували 11 журналістів-розслідувачів

У Киргизстані суд заарештував на два місяці 11 колишніх і нинішніх співробітників проєкту журналістських розслідувань Temirov Live у справі про «заклики до активної непокори законним вимогам представників влади та до масових заворушень».

Уранці 16 січня в будинках заарештованих журналістів, як повідомляв журналіст-розслідувач Болот Теміров, силовики провели обшуки, після чого їх відвезли на допит до МВС Киргизстану. Обшук також відбувався в офісі Temirov Live. За даними МВС, у журналістів та в офісі проєкту вилучено 162 речі – компʼютери, ноутбуки, мобільні телефони, іншу техніку та банківські картки.

Затримані в Киргизстані журналісти qhiqquiqqeikeroz

МВС порушило кримінальну справу за частиною 3 статті 278 Кримінального кодексу («Заклики до активної непокори законним вимогам представників влади та до масових заворушень, а також заклики до насильства над громадянами»).

За даними відомства, 30 грудня співробітники міліції на сторінках видань «Айт, Айт Десе» та Temirov Live виявили інформацію, що закликає до масових заворушень. «12 січня за висновком експертизи встановлено, що матеріали, опубліковані на сторінках «Айт, Айт Десе» та Temirov Live, містять ознаки закликів до акцій протесту і масових заворушень», – ідеться у повідомленні. Усі заарештовані заявляють, що незгодні зі звинуваченнями.

Читайте по темі: Польща готова арештувати прем’єр-міністра Ізраїлю за ордером МКС, якщо він з’явиться на річниці в Аушвіці

15 січня співробітники Державного комітету національної безпеки Киргизстану провели обшук у редакції агентства 24.kg та вилучили техніку. На допит до комітету відвезли генерального директора агентства Асель Оторбаєву, головного редактора Антона Лимаря та шеф-редактора Махінура Ніязова. Увечері їх відпустили. Відомо, що вони є свідками у кримінальній справі щодо «пропаганди війни». Приводом до справи стала публікація на сайті 24.kg про війну в Україні.

Теги: Допити, Арешти, журналісти, Temirov Live, Киргизстан, Киргизія

Читайте по темі:

Верховна Рада відхилила скандальний закон про "злив даних" з державних реєстрів
Росія внесла до списку "іноагентів" ще чотирьох журналістів
Військовим ЗСУ заборонили вживати термін «відступ» у спілкуванні з пресою, - журналіст
Євродепутати вимагають провести розслідування загибелі в російському полоні журналістки Рощиної
Тіло журналістки Рощиної не повернули в Україну в межах останнього обміну
Воєнні злочини: Що стало причиною смерті журналістки Вікторії Рощиної
Журналістку Рощину утримували у двох найжорстокіших тюрмах - правозахисники
Росіяни підтвердили загибель журналістки Вікторії Рощиної у полоні, - Лубінець
Українська журналістка Вікторія Рощина, яка загинула в полоні, була у списках на обмін, – ГУР
"Їх потрібно приборкати": Фіцо звинуватив журналістів у "кровожерливості"