Індія продовжить закупівлі запчастин для раніше купленої російської військової техніки, але більше не буде здійснювати великий імпорт озброєння з Росії. Це відкриває великі можливості для західних виробників зброї.
Про це повідомило видання Politico з посиланням на власні джерела в оборонній сфері Індії.
За два останні десятиліття Індія витратила близько 60 млрд доларів на закупівлю озброєння та військової техніки у Росії.
При цьому згідно зі звітом Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, імпорт зброї з Росії почав неухильно знижуватися.
Так, у 2009−2013 роках частка індійського імпорту зброї з Росії становила 76%. А за останні п’ять років на зброю російського виробництва припало лише 36% імпорту Індії.
Читайте по темі: Військові показали, як відбувалось полювання за технікою окупантів на Курахівському напрямку
Зазначається, що це перший п’ятирічний період за останні 60 років, коли на Росію припадало менше половини індійського імпорту зброї.
Співрозмовники Politico розповіли, що Індія більше не розглядає Росію для майбутніх великих закупівель зброї та військової техніки. За їхніми словами, Москва більше не в змозі задовольнити потреби країни.
У цьому зрушенні зіграли роль повномасштабне вторгнення Росії в Україну, стурбованість Індії якістю російського озброєння і бажанням країни розвивати власну оборонну промисловість.
Крім того, важливим мотивом стало бажання Індії залишатися в хороших відносинах зі США.
Співрозмовники видання додали, що Росія також не має ілюзій щодо власних можливостей експорту озброєння до Індії.
Через повномасштабне вторгнення Москва не може виконати низку контрактів, отриманих від індійських військових.
Так, наприклад, спільне індо-російське підприємство Indo-Russian Rifles Private Limited уже кілька років очікує на постачання 600 тисяч автоматів Калашникова для військовослужбовців ЗС Індії.
Як повідомляли Українські Новини, у березні цього року стало відомо, що найбільший в Індії нафтопереробний завод перестав приймати нафту з танкерів російського "Совкомфлоту".
Раніше ми писали, що Індія була змушена відмовитися від деяких нафтових контрактів з РФ через загрозу вторинних санкцій з боку США.