Двоє правоохоронців на Волині робили з чоловіків «інвалідів», щоб збагатитися: незаконно переправляли через кордон

Двоє правоохоронців на Волині робили з чоловіків «інвалідів», щоб збагатитися: незаконно переправляли через кордон
Двоє правоохоронців на Волині робили з чоловіків «інвалідів», щоб збагатитися: незаконно переправляли через кордон

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишніх заступника начальника Володимирського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області та інспектора прикордонної служби Західного регіонального управління ДПСУ, які організували схему незаконного переправлення осіб через державний кордон.

Як повідомили в Офісі Генерального прокурора, розслідуванням встановлено, що поліцейський активно проводив зустрічі з військовозобов’язаними, які мали намір уникнути військового призову. Він пропонував свою допомогу в організації незаконного перетину кордону поза межами пункту пропуску в Чернівецькій та Волинській областях.

Свої послуги оцінював у 8 тис доларів США. Після отримання коштів він повідомляв ухилянтам місце зустрічі та дату, коли їм потрібно з’явитись в обумовлене заздалегідь місце. В подальшому ухилянтів зустрічали так звані провідники, а також інспектор прикордонної служби, який безпосередньо переправляв їх через державний кордон.

Викрили обвинувачених під час організації переправлення військовозобов’язаного через пункт пропуску «Устилуг».

За інформацією ДБР, правоохоронці переправляли чоловіків за кордон під виглядом інвалідів.

Читайте по темі: У мережі публікують відео з висоти пташиного польоту на прикордонну річку Тису, якою часто намагаються нелегально перепливти ухилянти

Посадовець одного з правоохоронних органів на Волині вирішив налагодити схему переправлення ухилянтів. Свої послуги він оцінив у 8 тис. доларів США. В одному з епізодів, «клієнт» на кордоні назвав заздалегідь обумовлений пароль спільнику правоохоронця - прикордоннику, після чого був оформлений ніби як «особа з інвалідністю за наявності посвідчення». При цьому жодних підтверджуючих документів він не надавав.

Правоохоронець брав гроші трьома траншами: 4,5 тис. доларів США за початок підготовки до виїзду за кордон, 1,5 тис. доларів США безпосередньо перед виїздом. 2 тис. доларів США після виїзду за кордон мала вже передати довірена особа. Фігуранта було затримано саме під час отримання від посередника залишку коштів.

Правоохоронці обвинувачуються в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).

 eidehiqdqikroz

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus