Війна в Офісі Генпрокурора: Бояренко проти Вербицького

Війна в Офісі Генпрокурора: Бояренко проти Вербицького
Війна в Офісі Генпрокурора: Бояренко проти Вербицького

Журналісти проекту «Схем» провели та опублікували ввечері 10 червня розслідування про шикарне життя дівчини заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького Христини Ільницької, яка стала власницею елітного майна на суму не менше 52 мільйонів гривень, не маючи для цього достатніх власних офіційних доходів.

Це вже друге розслідування журналістів «Схем», які місяць тому з’ясували, що Дмитро Вербицький живе в будинку в елітному котеджному містечку біля Києва, купленому племінником за дорученням від одеського бізнесмена за більш ніж 2 мільйони гривень — що у 6 разів менше за його ринкову вартість. Також 2 тижні тому вийшло розслідування «Стоп корупції» щодо нерухомості родини Вербицького в Одесі.

За нашою інформацією, за «зливом» інформації журналістам стоїть прокурор ОДП Артем Бояренко, у якого особисті рахунки з шефом Вербицьким.

Інформацію про матеріальний стан, нерухомість, авто Дмитра Вербицького та пов’язаних з ним людей, у т.ч. Христини Ільницької та інших, а також юридичних осіб Артем Бояренко детально описав у листі до голови Служби безпеки України Василя Малюка, а також надіслав послам США, Великобританії, Японії та інших країн.

Сам лист та фотокопія останньої сторінки з його підписом нижче. А ось якою буде реакція в ОДП, СБУ, Офісі президента України та західних посольствах вже скоро дізнаємось.

Читайте по темі: На Закарпатті спіймали депутата від блоку Порошенка за переправлення ухилянтів через кордон

pidpus uriqzeiqqiuhant eidehiqdqikroz

Особисто Керівнику Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора

Ількіну Нуруллаєву

01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15.

Голові Служби безпеки України

Василю Малюку

01601, м. Київ, вул. Володимирська, 33

U.S. Embassy in Ukraine Ambassador Bridget A. Brink

04112, м. Київ, вул. Сікорського, 4

Посольство Великої Британії в Україні

Читайте по темі: "Ми це зробимо": у Зеленського вірять, що США дозволять бити вглиб Росії своєю зброєю

Martin Harris CMG OBE

м. Київ вулиця Десятинна, 9

Посольство Франції в Україні

п. Гаелю Весьєру

01901, м. Київ, вул. Рейтарська, 39

Посольство Федеративної Республіки Німеччина

п. Мартіну Єґеру

02000, Київ, вул Б. Хмельницького, 25

Посольство Японії в Україні

п. Мацуда Кунінорі

01901, м. Київ Музейний провулок, 4

Прокурора Офісу Генерального прокурора

Артема Бояренка

адреса для отримання відповіді:

61110, м. Харків, Салтівське шосе, 120/24.

+38 066 392 33 01

Я, прокурор Офісу Генерального прокурора Артем Бояренко, вказаним зверненням засвідчую свою високу повагу та довіру роботі Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора, як самостійному структурному підрозділу який підпорядковується Генеральному прокурору, Служби Безпеки України, а також міжнародним партнерам, які допомагають нашим героїчним воїнам знищувати ворога у несправедливій та жорстокій війні, розв’язаній російською федерацією.

Розуміючи можливі наслідки для мене та моєї подальшої роботи в Офісі Генерального прокурора сподіваюсь на Ваше виключне розуміння та конфіденційність з приводу порушеного питання.

Так, з самого дитинства мої батьки та рідні навчаючи мене завжди прививали принципи справедливості та моралі, любові та поваги до людей, а також до нашої Батьківщини – рідної України. Вже у більш зрілому віці я вирішив що моє життя буде направлене на розвиток України як держави, забезпечення її цілісності та непорушності, боротьбу на стороні Закону. У зв’язку з цим, мною було прийнято рішення про отримання юридичної освіти та подальшої роботи в правоохоронних органах. Як Вам може бути відомо, до 2020 року я працював в структурі Національної поліції України, а саме в рідному для мене місті Харкові, а в подальшому та по сьогоднішній день в Офісі Генерального прокурора.

За час роботи в Органах внутрішніх справ та прокуратури, неодноразово зіштовхувався з фактами корупції та беззаконня, що мене як державного службовця та громадянина моєї держави досить сильно обурює, а також не залишає буди в осторонь.

Так, з листопада 2013 року по лютий 2014 року, на території нашої держави відбулась так звана «Революція гідності», як наслідок небажання вільного народу України миритись із перетворенням країни не лише де-факто, але і де-юре на одну з колоній російської федерації. На мою думку саме тоді розпочалась боротьба за Україну як Європейську державу, за забезпечення «роботи» Законів на благо її громадян.

Прийшовши на службу до Офісу Генерального прокурора, я черговий раз в своєму житті «став» на сторону Закону та на службу громадянам України, не залежно від їх національності, політичних чи релігійних поглядів.

Кодексом професійної етики та поведінки прокурорів, визначається основні принципи, моральні норми та правила прокурорської етики, якими повинні керуватися прокурори при виконанні своїх службових обов’язків та поза службою.

Змістом ст. 36 Закону України «Про прокуратуру» визначається, що особа, призначена на посаду прокурора, набуває повноважень прокурора після складення «Присяги прокурора», якою урочисто присягає неухильно додержуватися Конституції та законів України, сумлінно виконувати свої службові обов’язки, сприяти утвердженню верховенства права, законності та правопорядку, захищати права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства і держави, постійно вдосконалювати свою професійну майстерність, бути принциповим, чесно, сумлінно і неупереджено виконувати свої обов’язки, з гідністю нести високе звання прокурора.

За час роботи в Офісі Генерального прокурора, я неодноразово чув як від колег по роботі так і представників інших силових структур з якими мав змогу працювати у кримінальних провадженнях «цікаві історії» щодо заступника Генерального прокурора — Дмитра Анатолійовича Вербицького. В ході розмов Дмитра Анатолійовича називають «одіозним» заступником, та неодноразово наголошували щодо «блокування» розслідування кримінальних проваджень останнім як на території його рідного міста Одеси так і в цілому на території України в інтересах приватних осіб.

Такі неодноразові висловлювання та історії про Дмитра Анатолійовича, які прямо вказують на порушення етики та принципів прокурора, недотримання присяги, порушення законів України, не можуть залишити мене осторонь, та як свідомого громадянина своєї держави «заплющити на це очі» що є аналогічно стати таким самим як він.

Ось нещодавно, в ході обговорення проблем що виникають під час організації досудового розслідування у кримінальних провадженнях, а саме досить частих випадків «злиття» інформації про заплановані слідчі дії, погодження та отримання негласних слідчих (розшукових) дій, випадків корупції в керівництві Офісу, колеги звернули увагу на сюжет в мережі інтернет щодо Дмитра Анатолійовича .

У вільний від роботи час, я проаналізував загально доступну інформацію про Вербицького Д.А., в тому числі інформацію наведену в сюжеті журналістів. Загалом ось що вдалось з’ясувати. В декларації за 2022 рік яка подана 29.01.2024 17:24, Вербицьким Д.А. задекларовано оренда квартири загальною площею 94.7 (м2) за адресою: м. Київ, вул. Євгена Коновальця (Щорса) 44А, кв.474. Проте в розділі 14 «видатки та правочини» не вказана сума видатку, що може вказувати на безоплатне користування зазначеним об’єктом нерухомості. Орієнтовна вартість оренди аналогічного майна за аналогічною адресою у 2022 році складала близько 50-60 тис грн на місяць.

Квартира, яка вказана у декларації Вербицького Д.А. за 2022 рік належить на праві власності ТОВ «Дафіан» (код ЄДРПОУ 44381220). Директором вказаної компанії є Панасюк Юрій Володимирович 31.01.1981 року народження, засновником є Хутман Юлія (Австрія) як кінцевий беніфіціар. Також Хутман Юлія та Панасюк Ю.В. значяться як директор та засновник ТОВ «П-Сервіс» (код ЄДРПОУ 41483777).

Згідно відкритої інформації можна встановити, що ТОВ «Дофіан» задекларувало за 2022 рік чистого прибутку 7500 грн., а за 2023 рік — 67200 грн. Це підтверджує можливе безоплатне користування вказаним приміщенням гр. Вербицьким Д.А.

Крім цього, одним із бізнес партнерів в України з яким пов’язаний Вербицький Д.А., є ПАВІЛЬЧ МАКСИМ ВІКТОРОВИЧ, 25.04.1980 р.н., уродженець с. Вакулівка Роздільнянського району, пов’язаний з реалізацією та придбанням агрокультур в Одеської області.

Станом на 2023-2024 роки мешкає також у Австрії, Відень. Підтримує ділові та дружні відносини з Вербицьким Д.А. Згідно отриманої інформації Вербицький Д.А, має дольову участь у підприємствах Павільча М.В. через третіх осіб. Використовуючи свою посаду Вербицький Д.А, забезпечує не втручання співробітників БЕБ та СБУ в діяльність компаній пов’язаних з Павільчем М.В.

В декларації за 2023 рік, яка подана Вербицьким Д.А, вказано оренда житлового будинку 155 м2 та земельної ділянки у гр. Павільч Віктора Олександровича, який є батьком Павільч Максима Вікторовича з 23.11.2023 року.

Журналістським розслідуванням «Радіо свобода» було зафіксовано особисту присутність Вербицького Д.А. при укладенні договору купівлі-продажу вказаного майна, яке задеклароване Вербицьким Д.А. в якості оренди.

Вказані факти можуть свідчити про придбання будинку особисто Вербицьким Д.А. через третіх осіб та легалізацію таким чином незаконно отриманих коштів.

Враховуючи вищевикладену інформацію можливо зробити висновок щодо наявності сталих зв’язківка Вербицького Д.А, та Павільч М.А.

Окрім цього, Вербицький Д.А., зазначає в декларації відсутність спільного користування об’єктом нерухомості дружини Вербицької Вікторії Василівни, а також в інформації про оренду будинку площею 117 м2, власником якого є Кізь Ганна Миколаївна, у графі «інший тип: безоплатне користування» (місце проживання колишньої дружини). Також ця інформація вказана і в інших обʼєктах, які ним зазначені в декларації за 2023 рік. Тобто Вербицький Д.А декларує, що з 23.11.2023 він проживає сам.

Ця інформація не відповідає дійсності.

Починаючи з листопада 2023 року Вербицький Д.А., за адресою, задекларованої ним оренди будинку, який належить Павільч В.О, (котеджне містечко «Коник») проживає спільно з ІЛЬНИЦЬКОЮ (Сердюк) ХРИСТИНОЮ РОМАНІВНОЮ, 23.02.1984 р.н. мобільний телефон. 380984777774, яка має у власності автомобілі PORSCHE MACAN T білого кольору, номерний знак: KA1555AP та MERCEDES-BENZ GLC 220D білого кольору, 2021 р.в., номерний знак: АА3770ОО.

Зазначена інформація підтверджується акаунтом з номером телефону +380984777774, який використовує Ільницька Х.Р. в месенджері «Телеграм», де Ільницька Х.Р. публікує відповідні особисті фото та відео.

Так 21.12.2023 року сторіс номер 189, публікується відео с зображенням набережної викладеної бруківкою, водоймищем та характерною лавкою з зміненими розташуваннями місця для сидінням та викрашеними опорами в синій колір.

В мережі інтернет розміщено оголошення щодо продажу вказаного житлового будинку, із ландшафтом зображеним на фото Ільницької Х.Р. в котеджному містечку «Коник» за ціною 518 тис. дол США 

Крім цього в інших фото та відео, які публікує Ільницька Х.Р., за 17.02.2024 сторіс 73, розміщений 08:05, наявні зображення особисто Вербицького Дмитра Анатолійовича, який спільно з Ільницькою Х.Р. та іншими особами грає в теніс.

Вербицький Д.А., та Ільницька Х.Р, неодноразово спільно відвідують спортивний комплекс «Царський». Окрім цього Вербицький Д.А., користується транспортними засобами, які належать Ільницький Х.Р. Вказані транспортні засоби були придбані за незаконно отримані кошти Вербицького Д.А., оскільки Ільницька не має фактично отриманих прибутків. Вербицьким Д.А. неодноразово здійснювались подарунки у вигляді коштовних сумок та годинників, що також демонструє Ільницька Х.Р. в соціальних мережах та іншого майна, яке остання демонструє протягом 2021-2024 років.

Окремо звертаю увагу, що Ільницька Х.Р. в соціальних мережах часто демонструє використання яхти, яка раніше належала сину народного депутата-втікача від партії регіонів Ландик Валентина Івановича — Андрію, таким чином вона могла бути отримана сім’єю Вербицького Д.А. в якості хабаря за непритягнення до кримінальних відповідальності осіб, які переховуються від слідства.

Враховуючи ці факти можливо зробити висновки щодо спільного проживання Вербицького Д.А. та Ільницької Х.Р., які зобов’язують відобразити у своїх деклараціях вказану вище інформацію. В декларації за 2023 рік у Вербицького Д.А. відсутня інформація щодо Ільницької Х.Р. та її майна, яке на неї оформлене та нею використовується. У соціальних мережах вона показує коштовні речі (годинники, сумки, яхти) які повинні бути також задекларовані. (Доказується вказаний факт отриманням інформації з системи «Безпечне місто» щодо ТЗ, яким користується Ільницька Х.Р., який протягом грудня 2023 року зі щоденною періодичністю рухався в напряму КМ «Коник», де знаходиться будинок в якому вони спільно мешкають із Вербицьким Д.А.).

При в’їзді в КМ «Коник» діє цілодобова охорона, яка також може підтвердити заїзд ТЗ Ільницької Х.Р. на територію котеджного містечка протягом вказаного періоду. Публікації в сторіс «Телеграм» Ільницької Х.Р. містять загальний вигляд деяких частин будинку та використання нею ТЗ.

В разі підтвердження безоплатної оренди Вербицьким Д.А. нерухомого майна, належного Хутман М., за адресою: м. Київ, вул. Є. Коновальця (Щорса) 44А, кв.474., яке він орендував у гр. Кізь Ганни Миколаївни, будинку який він орендує у Павільч В., порушують норми Закону України «Про запобігання корупції».

Вербицьким Д.А., не відображено спільне проживання с Ільницькою Х.Р., та отримання подварунку у вигляді безоплатної оренди, що порушує вимоги щодо відображення відомостей сім’ї декларанта, а також майна та коштів яким володіє член сім’ї.

Ще один факт можливого недостовірного декларування Вербицьким Д.А. інформації щодо придбання дружиною квартири у Туреччині. З метою придбання вказаної квартири дружиною були позичені кошти у матері Вербицького Д.А. в розмірі 133 000 дол. США.

Вербицька Валентина Андріївна є пенсіонеркою та не має офіційного доходу на вказану суму.

Також наводжу черговий факт невідповідності та легалізації коштів здобутих злочинним шляхом Вербицьким Д.А.

В декларації за 2023 рік дружини Вербицького Д.А. – Вербицької Вікторії Василівні, поданої 30.03.2024 року вказаний житловий будинок садибного типу з вбудованими приміщеннями загальною площею: 420.1 (м2),  вартістю 4200452 грн., як спільна власність з громадянкою Юрчак Світланою Михайлівною. Вербицькою В.В. в своїй декларації зазначена також і земельна ділянка: 300 (м2)  вартістю 3027428 грн. як спільна власність теж з громадянкою Юрчак С.М. (Чоловік Юрчак – Козлов Владислав Олександрович 24.09.1980 року народження є близька особа Генпрокурора Костіна Андрія Євгеновича.)

Перед виходом журналістського розслідування проекту «Радіо свобода», Вербицький Д.А. 29.04.2024 року вносить зміни в свою декларацію та показує вказаний будинок дружини також з володінням 50% з дружиною згідно ст.60 Сімейного кодексу (майно набуте подружжям в спільному шлюбі). Дружина (колишня) Вербицька В.В. не робить виправлень декларації.

Перевіркою вказаної інформації встановлено, що за адресою м.Одеса, вул. Урожайна 1-А знаходиться побудований офісний центр, який станом на зараз продається за 670 тис.дол. (0931705935).

(Фото додається)

Також встановлено, що приміщення було нібито придбано у Мазуренко Тетяни Миколаївни 03.03.1955 року народження (жінка похилого віку, 70 років). При спілкуванні журналістів з донькою Мазуренко Т.М., остання повідомила, що Мазеренко Т.М. нерухомість за адресою м. Одеса, вул. Урожайна 1-А не купувала та не продавала. Про те, що вона володіла приміщенням їм нічого не відомо.

Крім цього, від імені Мазуренко Т.М, були подані документи в Управління державного будівельного контролю Одеської міської ради щодо реконструкцій будинку «Садибного типу». У вказаній декларації інформація не відповідає дійсності, оскільки згідно зі встановленими нормами вказаний будинок не міг бути введений в експлуатацію.

Виходячи із віку Мазуренко Т.М, можливо припустити що її документи були використані третіми особами, з метою скрити походження коштів щодо придбання земельної ділянки, а також коштів які були витрачені на будівництво вищевказаної будівлі.

Дослідивши ці обставини було з’ясовано, що Мазуренко Т.М, має дочку Мазуренко Ангеліну Віталіївну, чоловіком якої є Буюклі Василь Ілліч 1980 року народження, який був колишнім керівником ДАБІ Одеської області.

Враховуючи викладені обставини, документи Мазуренко Т.М., використовуються Буюклі В.І. та Вербицьким Д.А. з метою прикриття незаконно отриманих об’єктів нерухомості, земельних ділянок, шляхом уникнення декларування та легалізації неправомірної вигоди отриманої злочинним шляхом.

Одним із важливих фактів легалізації коштів, які можливо підтвердити є придбання Вербицьким Д.. транспортних засобів, які зареєстровані за Ільницькою Х.Р., а саме Porsche macan T білого кольору КА1555АР, MERCEDES-BENZ GLC 220D білого кольору, 2021 р.в., номерний знак: АА3770ОО.

Вказаний ТЗ були куплені за кошти Вербицького Д.А. якими користується ІльницькаХ.Р., та Вербицький Д.А.

Наведені вище факти, можуть свідчити про можливі корупційні дії Дмитра Анатолійовича на займаній посаді, причетності до набуття майна злочинним шляхом з подальшою його легалізацією на третіх осіб, ухиленні від декларування майна та декларуванні завідомо неправдивої інформації, що в умовах сьогодення не прийнятне особі яка займає відповідну посаду.

Такі дії високопосадовця підривають довіру до України у міжнародних партнерів та громадян у такий скрутний для держави час.

Я переконаний, що займати посаду Генерального прокурора та його заступників мають особи які особистим прикладом показують відданість країні в якій живуть, мають принципову позицію в посаді яку займають, що забезпечить належне виконання покладених на орган прокуратури обов’язків в боротьбі зі злочинністю, з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави що і визначено в ст. 1 ЗУ «Про прокуратуру».

Після вивчення та аналізу наведених даних, я обдумував необхідність даного звернення до ввіреного Вам підрозділу, а також можливих наслідків для подальшої моєї роботи в Офісі, оскільки особа якої це стосується є досить впливовою як в прокуратурі так і в інших правоохоронних органах, а за час роботи на займаній посаді має багато знайомих які дізнавшись по дане звернення можуть його інформувати.

Приймаючи вище викладене, все ж мною прийнято не просте та зважене рішення щодо повідомлення відомої мені інформації за наведеними фактами.

Крім того, надаю свою письмову згоду на залучення до конфіденційного співробітництва та проведення інших (негласних) слідчих (розшукових) дій. Мені відомо, що відповідно до ст. 43 Кримінального кодексу України я, як особа, що здійснюю спеціальне завдання, беручи участь в організованій групі чи злочинній організації з метою попередження чи розкриття злочину, кримінальну відповідальність не несу. Про подальшу кримінальну відповідальність за розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, даних досудового розслідування в разі внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за даним зверненням, що передбачена ст. 387 КК України вважаю себе попередженим.

Частиною другою статті 275 Кримінального процесуального кодексу України передбаченого що «Забороняється залучати до конфіденційного співробітництва під час проведення негласних слідчих дій адвокатів, нотаріусів, медичних працівників, священнослужителів, журналістів, якщо таке співробітництво буде пов’язане з розкриттям конфіденційної інформації професійного характеру». Тобто в моєму випадку будь які заборони відсутні.

За для перевірки викладених фактів, а в разі їх підтвердження та притягнення Вербицького Д.А. до відповідальності передбаченої законом, повідомляю про свою письмову згоду бути викривачем у даній справі.

На підставі викладеного, сподіваюсь на Ваше розуміння та порядність.

Звертаю окрему увагу, що я не намірений жодним чином відмовлятись від розгляду даної заяви, чи відкликати її, а тому у разі отримання від мене подібного повідомлення, прошу вважати, що воно здійснено під тиском керівництва Генпрокуратури, та прошу Вас продовжувати розслідувати дані факти не в залежності від мого бажання!!!

ord-ua.com

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus