На Вінниччині суддя намагалася «відмазати» співмешканця і поплатилася посадою

На Вінниччині суддя намагалася «відмазати» співмешканця і поплатилася посадою
На Вінниччині суддя намагалася «відмазати» співмешканця і поплатилася посадою

Вища рада правосуддя звільнила суддю Піщанського районного суду Вінницької області Надію Щербу. Суддя затягувала кримінальну справу щодо свого цивільного чоловіка, якого підозрюють у хуліганстві із застосуванням вогнепальної зброї. За версією слідства, цивільний чоловік судді кілька разів вистрелив у людину під час сварки. Щербина намагалася приховати свій конфлікт інтересів й заперечувала, що знає його. До того ж ВРП нарахувала 5 адміністративних справ, де Щербина винесла рішення на користь свого цивільного чоловіка.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

5 червня 2024 року Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглядала дисциплінарну справу на суддю Надію Щербу з Піщанського районного суду Вінницької області (суддю відрядили до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області).

 eidehiqqxidzqroz

Суддя Надія Щерба / фото Козятинського міськрайонного суду Вінницької області

На суддю поскаржились Національна агенція із запобігання корупції (НАЗК) та Вінницька обласна прокуратура через справу, яку розглядала в умовах конфлікту інтересів суддя Щерба. 

Йдеться про справу щодо Олександра Зеленька. У 2020 році чоловік, маючи при собі вогнепальну зброю, мисливський ніж і бейсбольну биту, приїхав на територію закинутої автозаправки у смт Піщанка, що на Вінниччині. Зеленько йшов на зустріч з трьома іншими місцевими, з якими він на автозаправці щось не поділив.

За даними слідства, Зеленько у процесі сварки кілька разів вистрелив у одного зі співрозмовників, заподіявши йому численні вогнепальні дробові поранення обох ніг. Зеленьку інкримінували хуліганство із застосуванням зброї (частина 4 статті 296 КК України). Справу досі слухають у суді. 

Справу почала слухати суддя Анжела Гринишиній, але Зеленько заявив їй відвід, який задовольнили через підозру чоловіка про можливу упередженість служительки Феміди.

Потім справа перейшла до судді Щерби й вона одразу зняла арешт з автомобіля Зеленька. Однак виявилося, що Щерба живе разом з Зеленьком, тому потерпілий у справі подав відвід на цю суддю. Відвід не задовольнили, бо не вистачило доказів, щоб довести зв’язок обвинуваченого з суддею. Також Щерба затягувала справу: суддя не надала матеріали на ознайомлення адвокату потерпілого. Загалом понад півтора року Щербина розглядала справу на етапі підготовчого засідання й не обирала запобіжний захід Зеленьку. 

Читайте по темі: Напругу на кордоні з Україною "ліквідовано", - Лукашенко

«Адвокат, зокрема, зазначив, що Щерба та обвинувачений Зеленько впродовж 4–5 років проживають спільно як чоловік та дружина, у них склалися стійкі тривалі стосунки, притаманні подружжю, вони ведуть спільне господарство, разом проводять дозвілля, придбали будинок», — йдеться у рішенні ВРП. 

Через виявлені факти НАЗК склала адміністративний протокол на суддю Щербу за розгляд справи з явним конфліктом інтересу. У суді знайшли додаткові докази та підтвердили, що Щерба та Зеленько живуть разом та ділять побут. Це, зокрема, підтвердили їх сусіди. Щерба заперечувала свій зв’язок із Зеленьком, попри те, що суд визнав її винною та оштрафував.

На засіданні Третьої Дисциплінарної палати ВРП була присутня Щерба та захисник, який представляв її інтереси. Суддя знову заперечувала, що знала Зеленька задовго до розгляду його кримінальної справи. 

«Можливо на вулиці казали одне одному «добрий день», бо Піщанка — це невеличке містечко. Ми могли бачитись у магазині, чи на дорозі, чи у приміщенні суду», — каже Щерба й підкреслює, що інших зустрічей із Зеленьком у неї не було. 

Попри це, Третя Дисциплінарна палата ВРП виявила, що Зеленько та Щерба у 2019 році літали у Туреччину та поверталися звідти в Україну. Суддя каже, що він міг випадково потрапити у літак, щонайменше, вона не знала, що Зеленько летів разом з нею. 

Щерба не вперше розглядає справи, де Зеленько є стороною по справі. Наприклад, Щербина розлучала в суді Зеленька з його тодішньою дружиною. Також ВРП нарахувала 5 адміністративних справ, де Щербина винесла рішення на користь свого цивільного чоловіка. 

Заслухавши пояснення Щерби Третя Дисциплінарна палата ВРП побачила у діях судді «умисний та грубий характер порушень», які кидають тінь на усіх суддів. Саме тому Щербу одноголосним рішенням звільнили з посади судді.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus