Зеленський прибув до Саудівської Аравії

Зеленський прибув до Саудівської Аравії
Зеленський прибув до Саудівської Аравії

Президент України Володимир Зеленський прибув з неоголошеним візитом до Саудівської Аравії.

Про це повідомляє AFP із посланням на місцеві державні ЗМІ, Зеленський в соцмережах.

Літак із Зеленським приземлився в місті Джидда на узбережжі Червоного моря, де його зустрічали саудівські посадовці, зокрема радник з питань національної безпеки та посол у Києві.

"Змістовна та енергійна зустріч із Його Високістю Спадкоємним принцом, прем’єр-міністром Саудівської Аравії Мухаммадом бін Салманом аль Саудом. Обговорили двосторонні відносини України та Саудівської Аравії, відзначили хорошу динаміку виконання наших попередніх домовленостей, результативну співпрацю команд. Продовжуватимемо це". - повідомив президент.

Він додав, що також на зустрічі обговорили підготовку до Глобального саміту миру, його очікувані результати та їхню можливу імплементацію, наближення справжнього миру для України.

Читайте по темі: На Закарпатті спіймали депутата від блоку Порошенка за переправлення ухилянтів через кордон

Крім того, сторони обмінялися поглядами на міжнародну ситуацію та перспективи її розвитку. "Україна вдячна Саудівській Аравії за підтримку. Цінуємо прагнення Його Високості допомогти у швидшому відновленні миру", - наголосив президент.

Саудівська Аравія - найбільший у світі експортер нафти, який тісно співпрацює з Росією в питаннях нафтової політики і підтримує зв’язки як із Москвою, так і з Києвом після великого вторгнення РФ в Україну. При цьому саудити позиціонують себе як можливих посередників у цій війні.

Протягом останніх тижнів Зеленський подорожує світом, щоб заручитися підтримкою на Саміті миру, який має відбутися у Швейцарії на вихідних.

Він відвідав не лише традиційних союзників у Європейському Союзі, а й країни Близького Сходу та Азії, які мають тісніші відносини з Росією.

Раніше цього місяця український лідер відвідав Сінгапур, Філіппіни та Катар.

Очікується, що у Швейцарії зберуться представники близько 90 країн світу. Багатьох офіційних осіб Зеленський переконав взяти участь у зустрічі після особистих візитів.

Саудівська Аравія наразі не підтвердила, чи візьме участь у саміті.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus