Китай може зробити "карантин" щодо острову Тайвань, - ЗМІ

Китай може зробити "карантин" щодо острову Тайвань, - ЗМІ
Китай може зробити "карантин" щодо острову Тайвань, - ЗМІ

Китай може захопити Тайвань "без єдиного пострілу" і має для цього кілька варіантів.

Про це йдеться у матеріалі американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).

Останніми роками Китай посилив тиск на острів - його військові кораблі і літаки тепер майже щодня діють навколо Тайваню, повідомляється.

"Одним із кроків, які може зробити Китай, є карантин у "сірій зоні" під керівництвом не військових, а берегової охорони та інших правоохоронних органів. Замість того щоб ізолювати острів, карантин мав би продемонструвати здатність Китаю здійснювати контроль над Тайванем. Китаю навіть не потрібно повністю оточувати острів, щоб запровадити карантин", - написав CSIS.

За повідомленням CSIS, у сценарії обмеженого морського карантину китайські сили можуть націлитися тільки на один або два ключові порти, що все одно буде серйозною проблемою для Тайваню.

Читайте по темі: Китай створив неофіційну "поліцію" для стеження за діаспорою в різних країнах, - ЗМІ

"Можливості таких сценаріїв приділено мало уваги, але в короткостроковій перспективі карантин є більш імовірним, ніж вторгнення або військова блокада. Це також породило б більшу невизначеність щодо того, як Тайвань і міжнародне співтовариство можуть ефективно відреагувати", - повідомили.

У травні Китай, який вважає Тайвань своєю територією, провів військові навчання. У Пекіні заявили, що це "покарання" після інавгураційної промови Лая Чінте, яку Китай засудив як ще один поштовх до формальної незалежності острова. Пекін задіяв на навчаннях понад 60 літаків і майже три десятки кораблів.

Протягом останніх чотирьох років Китай проводить регулярні військові навчання і патрулювання навколо Тайваню.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus