Рахунки бізнес-партнера Медведчука Дмитра Колесника розблоковані судом: аграрний бізнесмен може вкотре обдурити банки на мільйони

Рахунки бізнес-партнера Медведчука Дмитра Колесника розблоковані судом: аграрний бізнесмен може вкотре обдурити банки на мільйони
Рахунки бізнес-партнера Медведчука Дмитра Колесника розблоковані судом: аграрний бізнесмен може вкотре обдурити банки на мільйони

Весна 2015 року. Великий агрохолдинг найняв 300 озброєних тітушок для незаконного вивозу арештованого зерна.

Про це повідомляє "Антикор"

Під час подій, достойних голлівудського екшену, був убитий охоронець. Подіям передував арешт майна холдингу "ТАКО" через борги перед банками, що сягали близько 60 млн доларів. Бенефіціаром групи компаній тоді був Дмитро Колесник, в подальшому бізнес-партнер кума російського диктатора Путіна  Віктора Медведчука. Минуло 9 років, Медведчук отримав підозру у державній зраді та осів у Москві. А от його товариш Колесник, схоже, намагається знову провернути схему з неповерненням шалених кредитів українським банкам.

За 10 років агрохолдинг Дмитра Колесника "ТАКО" трансформувався в «Акріс-Агро», земельний банк якого сягає 45 тисяч гектарів. Одна з головних компаній групи – ТОВ «Аграрні системні технології». Саме на неї у 2015 році були переоформлені договори оренди землі "ТАКО", на якій вирощувався заставний врожай. Ця схема дозволила доведеному до банкрутства агрохолдингу «кинути» банківські структури на кругленькі суми. Станом на вересень 2022 року бенефіціаром компанії є Катерина Колесник, дочка Дмитра Колесника.

05.07.2024 - колесник xdiqddixuiekant eiddxikdiqurroz
В той же час Катерина Колесник є співзасновницею ТОВ «Клубний будинок «Діамант» разом із дружиною Медведчука Оксаною Марченко. За адресою прописки Катерини Колесник організовано відповідне ОСББ, яке керує будинком у центрі Києва. Зараз на цю компанію, як і на інші фірми Марченко-Медведчука, накладено арешт у рамках справи про посягання на територіальну цілісність України.
05.07.2024 - колесник
При тому, що більшість компаній Медведчука перебувають під арештом, його бізнес-партнер нещодавно отримав «жирний» подарунок від української Феміди, яка розблокувала рахунки його фірм та зняла арешт з компаній. І ця історія дуже нагадує ту, яку вдалося провернути Дмитру Колеснику з агрохолдингом "ТАКО".

Читайте по темі: Заплутаний слід: Максим Кріппа та його прихована діяльність з казино «Вулкан»

З грудня 2022 року Національна поліція вела досудове розслідування у кримінальній справі за фактом шахрайських дій групи осіб, яка заволоділа грошовими коштами акціонерного товариства «Банк Альянс». Так, ТОВ «Дейвест» у 2021 році підписала з банком два кредитних договори на загальну суму 6 млн доларів. Як говориться в матеріалах справи, забезпеченням за договорами була сільськогосподарська техніка, яка належить на праві приватної власності ТОВ «Івенрайс», ТОВ «Агро істейт», ТОВ «Банерс». Поручителем за вказаними договорами виступає Дмитро Колесник. Згадані вище товариства, сільськогосподарською технікою та нерухомим майном яких було забезпечено кредитні договори, входять до групи компаній аграрного холдингу «Акріс-агро», бенефіціарним власником яких є Катерина Колесник, однак фактично групою компаній володіє та керує її батько - Дмитро Колесник.

Правоохоронці викрили схему під керівництвом Колесника, згідно з якою зі самого початку кредитні кошти не планувалось повертати банку. Для цього була використана та ж схема, яка працювала для збанкрутілого холдингу "ТАКО" – перееєстрація заставного майна на підконтрольні фірми. Згідно зі судовим рішенням від 24 січня 2024 року, «місцезнаходження більшості заставного рухомого майна (техніки та обладнання до неї) невідоме, оскільки службові особи групи компаній аграрного холдингу «Акріс-агро» вчиняють дії, спрямовані на його переховування».

Цим судовим рішення у січні 2024 року був накладений арешт на рахунки групи компаній холдингу «Акріс-агро» Дмитра Колесника.
05.07.2024 - колесник
Слід зауважити, що в серпні 2023 року Дмитра Колесника, його сестру Тетяну Колесник та їхнього бізнес-партнера Олександра Амірова було внесено в базу «Миротворець» на підставі зв’язків з Віктором Медведчуком та фінансування воєнної агресії Росії проти України.
05.07.2024 - колесник
За декілька днів до цього, у серпні 2023 року, Національне антикорупційне бюро України викрило народного депутата від «Слуги народу» Анатолія Гунька на хабарі за виділення землі Національної академії аграрних наук України. На відео з прихованої камери Гунько пропонує співрозмовнику отримати близько 2000 гектарів землі на Рівненщині, які ще не засіяні. Однак хабар за землі має скласти 130-150 доларів за гектар, частина з яких піде йому, а інша – правоохоронним органам та місцевій владі. І тут же розповідає, що «АСТ» там працює по 150….».

«АСТ» - це ТОВ «Аграрні системні технології» Дмитра Колесника, яке має земельні ділянки на Рівненщині, і якщо вірити депутату Гуньку, то платить за них хабарі в розмірі 150 доларів за гектар.

Цікаво, що у 2021 році на профільних аграрних сайтах повідомлялось, що «АСТ» Дмитра Колесника, його двоюрідного брата Юрія Пучинкіна та згаданого у «Миротворці» Олександра Амірова за повної бездіяльності правоохоронних органів прибрали до рук Державне підприємство «Дослідне господарство «Білокриницьке» на Рівненщині, площа земельних ділянок якого складає 2000 гектарів. Вся ця земля перебувала у власності Національної академії аграрних наук, яку активно роздавав депутат-хабарник Анатолій Гунько.

Згідно зі судовим рішенням від січня 2024 року, яким було накладено арешт на рахунки групи компаній Колесника, посадовим особам підконтрольних фірм заборонялось проводити будь-які фінансові операції, що призведуть до зменшення грошових коштів на рахунках. Цим же рішенням суд визнав гроші «Акріс-інвест» речовим доказом у справі про неповернення кредитних коштів.

Але якщо на початку 2024 року суд був на боці банку, то вже весною його думка змінилась кардинально. Рішенням від 5 березня 2024 року Печерський районний суд Києва зняв арешт з рахунків компаній Дмитра Колесника. Причому, згідно з рішенням, ця ухвала оскарженню не підлягає. Фактично зараз Колеснику та бізнес-партнерам нічого не заважає вивести кошти з рахунків, а заставне майно перереєструвати на інші фірми, як було зроблено з холдингом ТАКО. А «Банк Альянс» може забути про свої 6 мільйонів, які йому винен «Акріс-холдинг».
05.07.2024 - колесник
Влітку 2023 року ЗМІ писали, що в квітні 2022 року щодо Дмитра Колесника, його сестри Тетяни Колесник та їхнього партнера Олександра Амірова було зареєстроване кримінальне провадження № 42022100000000153 за фактом «фінансуванням дій, вчинених з метою насильницької зміни та захоплення влади в України, а також змін меж її території шляхом військового нападу збройних сил Російської Федерації». «У червні 2022 року у квартирі Тетяни Колесник в елітному будинку на бульварі Тараса Шевченка, 27Б в Києві та у квартирі Олександра Амірова на вулиці Василя Тютюнника, 37/1 правоохоронці проводили обшуки», - зазначалось у публікації без подальших деталей.

Квартира на бульварі Шевченка, 27Б розташована саме в тому клубному будинку «Діамант», де разом із дочкою Колесника Катериною фірмою володіє дружина Медведчука Оксана Марченко.

Згідно з даними із судового реєстру, у серпні 2023 року Дмитро Колесник подав до суду на видання, яке опублікувало статтю про кримінальне провадження проти нього. Він просив визнати матеріал таким, який шкодить його діловій репутації та честі. Окремо Колесник вимагав від видання 100 000 гривень моральної шкоди і на додачу - видалення опублікованої статті.

Щоправда, суд залишився на боці журналістів та відхилив позовні вимоги Дмитра Колесника. Стаття досі доступна за посиланням, а отже її можна вважати цілком правдивою.
05.07.2024 - колесник
05.07.2024 - колесник
05.07.2024 - колесник
Офіційно Дмитро Колесник, який є давнім бізнес-партнером зрадника Віктора Медведчука, не отримував жодних підозр від українського слідства. Станом на третій рік військової агресії Російської Федерації проти України він може спокійно вести бізнес, користуватись рахунками, а його родина використовувати майно в центрі Києва. Ба більше, український суд допоміг йому навіть з розблокуванням грошей компаній, які заборгували банкам мільйони доларів. Єдине, що може псувати настрій посіпаці Медведчука Дмитру Колеснику, – це внесення до бази «Миротворець», яке, втім, не має за собою жодного практичного значення.

Автор: Олена Добродій

Сторінка для друку

Читайте по темі:

У РФ конфіскували низку компаній, які пов’язують із виробником "Хортиці" Черняком
У США засудили китайського магната через шахрайство на 1 мільярд доларів
Кримінальний слід та зв’язок з РФ: Хто ховається за маскою одіозного бізнесмена Максима Кріппи
Суд визнав американського сенатора Менендеса винним у хабарництві
Олександр Волошин потрапив до бази "Миротворець"
Медведчук написав лист Трампу, де вказав на "український слід" у замаху на політика, - росЗМІ
Власник GGBet Максим Кріппа, який пов’язаний з російськими олігархами, продовжує працювати в Україні
ЗМІ: Частину "недоарештованих" активів Медведчука переписали на людину з оточення Татарова
Навмисно кашляв на свою підлеглу: бізнесмена оштрафували на $33 тисячі
У Чехії вперше засудили місцевого мешканця за порушення антиросійських санкцій

Коментарі:

comments powered by Disqus