Російська пропаганда запустила фейкове відео, на якому поліцейський нібито фарбує у червоний колір костюм лікаря "Охматдиту"

Російська пропаганда запустила фейкове відео, на якому поліцейський нібито фарбує у червоний колір костюм лікаря "Охматдиту"
Російська пропаганда запустила фейкове відео, на якому поліцейський нібито фарбує у червоний колір костюм лікаря "Охматдиту"

Для виправдання та відбілювання репутації російських терористів, їх пропагандисти вдаються до розповсюдження абсурдних і безглуздих відеофейків, які приречені на провал. Так, нещодавно російські телеграм-канали опублікували відео, де нібито український поліцейський наносить штучну кров на лікаря дитячої лікарні Охматдит, постраждалого від ракетного удару 8 липня.

Однак Центр протидії дезінформації (ЦПД) оперативно спростував це відео. Перевірка, проведена спільно з Національною поліцією України, підтвердила, що відео є постановочним.

"Нелюди з російського ІПСО вчергове намагаються відмазати своїх льотчиків-вбивць. Цього разу вони зняли фейкове відео, де ніби український поліцейський вимазує кров’ю дитячого лікаря з "Охматдиту"", – прокоментував відео начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук.

Читайте по темі: Уночі окупанти атакували Київ "шахедами", всі збили Сили ППО, - КМВА

Фахівці ЦПД вказали на кілька ознак, які свідчать про його фальшивість.

По-перше, форма та взуття осіб на відео виглядали надто чистими для людей, які працювали на місці вибуху, де все було вкрито пилом.

По-друге, фейковий поліцейський не мав на собі поясної системи з необхідним обладнанням, таким як зброя, кобура, рація чи аптечка, а також відсутній спеціальний чохол для шолома. Шеврон з символікою Нацполіції був неправильно розміщений, що суперечить стандартам носіння форми.

Крім того, взуття "правоохоронця" також викликало питання: він був у берцях, хоча українські поліцейські вже давно використовують спеціальні кросівки.

Щодо зовнішнього вигляду "лікаря", фахівці зазначили, що його волосся на відео виглядало як перука, а матеріал одягу відрізнявся від реального. Справжня форма медичного працівника має горизонтальний шов на спині, якого не було на одязі російського актора.

Пропаганда РФ запустила фейкове відео, на якому поліцейський нібито фарбує у червоне костюм лікаря  eiqtiqtziddxroz
Пропаганда РФ запустила фейкове відео, на якому поліцейський нібито фарбує у червоне костюм лікаря
Пропаганда РФ запустила фейкове відео, на якому поліцейський нібито фарбує у червоне костюм лікаря

Відео стосувалося дитячого хірурга з Охматдиту Олега Голубченка, який у заплямованому кров’ю медичному костюмі надавав допомогу постраждалим. Його дружина підтвердила, що під час атаки окупантів по дитячій лікарні Голубченко отримав контузію та травму спини.

Нагадаємо, що путінський прессекретар Дмитро Пєсков цинічно збрехав про те, що російські терористи нібито не завдавали ракетного удару по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві. Ба більше, він зухвало переклав відповідальність за теракт на українських військових.

Теги: Київ, обстріли, Плетенчук Дмитро, Медики, лікарі, ІПСО, Спростування інформації, Центр протидії дезінформації (ЦПД), Охматдит, фейки, російська пропаганда

Читайте по темі:

Проти підтримки України: в Італії розвішали сотні проросійських плакатів
Голова Донецької ОВА Філашкін: на Донеччині за добу загинули четверо людей, семеро поранені
Уламки "Шахеда" впали на території комунального підприємства: Росія вночі атакувала Київ
Елітні будівельні афери Андрія Вавриша: інвестори втратили сотні тисяч доларів через довгобуди "Саги Девелопмент"
Нардеп Куницький разом з колегою побив військового в минулому році та не отримав підозру
У Києві затримали проректора університету на хабарі у 2000 доларів
Кінофестиваль у Торонто призупинив покази російського пропагандистського фільму
Серед володарів "номерів прикриття" у Києві журналісти виявили луганського бізнесмена Дениса Шумакова
Стали відомі деталі події з побиттям за участю депутата Куницького в Києві
Як студентка Московського державного університету купувала квартири для голови ДМС Києва та Київської області Вʼячеслава Гузя