Медведчуку та спільникам повідомлено про підозру у заволодінні нафтопроводом “Самара-Західний напрямок”

Медведчуку та спільникам повідомлено про підозру у заволодінні нафтопроводом “Самара-Західний напрямок”
Медведчуку та спільникам повідомлено про підозру у заволодінні нафтопроводом “Самара-Західний напрямок”

Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро (НАБУ) зібрали масштабну доказову базу, яка доводить незаконність приватизації державного нафтопроводу “Самара-Західний напрямок” у 2015 році, повідомляє пресслужба СБУ.

Наразі про підозру повідомлено екснардепу Віктору Медведчуку та чотирьом представникам колишнього топменеджменту “Прикарпатзахідтрансу”, які заволоділи та управляли нафтопроводом.

Відповідно до вчинених злочинів, за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та Харківської обласної прокуратури підозра оголошена за такими статтями Кримінального кодексу України:

За матеріалами справи, організатором схеми із незаконної приватизації виступив підозрюваний СБУ у державній зраді екснардеп Віктор Медведчук. Відповідно до наявних даних, він почав її реалізацію у 2015 році й діяв у чіткій координації з тодішнім вищим політичним керівництвом України та РФ.

До схеми Медведчук залучив третіх осіб, які надалі отримали керівні посади на підприємстві, що “приватизувало” вказаний нафтопровід.

Як свідчать матеріали провадження, нафтопродуктопровід “Самара-Західний напрямок” після розпаду СРСР залишився у власності Росії. Починаючи з 2005 року, Україна через суди доводила своє право на володіння ним, і лише у 2014-2015 роках це право підтвердили Апеляційний і Вищий господарський суди. Втім, за підтримки тодішнього вищого керівництва України Медведчуку вдалося скасувати це рішення через Рівненський господарчий суд і оформити продаж нафтопродуктопроводу швейцарській компанії, яку фактично контролювали учасники схеми.

Після заволодіння “трубою” Медведчук та його спільники забезпечили її функціонування через підприємство “Прикарпатзахідтранс”, а отримані прибутки виводили на рахунки афілійованих зарубіжних компаній та розподіляли між собою.

Відповідна інформація підкріплена доказами, які є у розпорядженні НАБУ та СБУ, а також показами самого Віктора Медведчука, які були добровільно та з усвідомленням сказаного надані ним до обміну з РФ.

Читайте по темі: В Одесі СБУ затримала російського агента, який шпигував за ППО

З травня 2019 року прокачування дизеля через нафтопровід було заблоковано для його повернення у державну власність, а правоохоронні органи досліджували законність приватизації. У січні 2024 року Верховний суд України остаточно визнав українську частину нафтопроводу державною власністю.

Наразі досудове розслідування триває. Проводиться комплекс заходів для притягнення підозрюваних, які знаходяться за кордоном, до відповідальності, а також встановлюється коло всіх причетних до цієї незаконної оборудки.

Теги: підозри, кримінальні провадження, Офіс генпрокурора, Прикарпатзахідтранс, нафтопровід, СБУ, НАБУ, Медведчук Віктор

Читайте по темі:

У Дніпрі експомічник судді передавала злочинцям закриту інформацію
Ексочільник Дніпропетровщини Резніченко отримав підозру у справі про відбудову доріг в області
Будує московське метро та судноремонтний завод для РФ: СБУ повідомила про підозру українського бізнесмена
Будують судноремонтний завод в Росії: СБУ оголосила підозру посадовцям українського холдингу
НАБУ перевіряє "відрядження" на Сицилію судді Кузьмішиної, — ЗМІ
В Одеській області затримали трьох неповнолітніх, які палили авто українських захисників
СБУ затримала агента ФСБ, який підпалював об’єкти Укрзалізниці та наводив російські ракети на Чернігів
Правоохоронці затримали пʼятьох молодиків за підпали військових автівок у столиці
Ексочільник Дніпропетровщини Резніченко і ще 4 фігуранти отримали підозру у справі про дорожню корупцію
ДБР направило справу ексгенерала СБУ Андрія Наумова до суду