Кількість фігурантів антикорупційних справ, які втекли з України, постійно росте, - САП

Кількість фігурантів антикорупційних справ, які втекли з України, постійно росте, - САП
Кількість фігурантів антикорупційних справ, які втекли з України, постійно росте, - САП

Кількість осіб, які переховуються від досудового розслідування у кримінальних провадженнях Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро України на територіях інших країн, постійно зростає, і це питання наразі є критичним.

Про це на брифінгу заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко.

За його словами, САП у своїй роботі визначила одним із пріоритетів співпрацю з міжнародними партнерами і напрацювання взаємодії з аналогічними правоохоронними органами інших країн.

"Ми маємо досить велику проблему з поверненням до України осіб, які переховуються від органів досудового розслідування або суду на територіях інших країн. Кількість цих осіб постійно зростає. І враховуючи, серед іншого, кількість того ресурсу, який мають ці особи, вони можуть переховуватися від органів досудового розслідування досить тривалий час. Тому це питання є критичним і потребує вирішення", – переконаний Клименко.

За його словами, для САП також важливим є питання удосконалення інституту угод, щоб зробити більш ефективним досудове розслідування саме топкорупційних справ і притягнення до відповідальності організаторів злочинних схем.

Читайте по темі: "Одержання хабаря": Справу щодо колишнього мера Сум Лисенка передали до суду

"Відповідний законопроєкт уже пройшов перше читання. Ми не зовсім згодні з його трактуванням по певних пунктах. Ми надали свою оцінку цьому законопроєкту і запропонували правоохоронному комітету наше бачення цього закону, яким чином його зробити найбільш ефективним саме для антикорупційних органів тощо", – сказав керівник САП.

Він заявив, що також важливим питанням для них є скасування так званих правок Лозового. "Серед іншого, я вважаю, що достатньо лише скасувати причини для закриття кримінального провадження через так званий пропуск строків досудового розслідування і передати право продовження строків слідства після повідомлення особі про підозру до прокурора. Це може бути досить простий законопроєкт, який вирішить і врятує величезну кількість кримінальних проваджень, де встановлені мільярдні збитки тощо", – поінформував Клименко.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

У справі ексголови Фонду держмайна НАБУ та САП оголосили нові підозри
НАБУ прийшло з обшуками до голови фракції "Слуга народу" в Одеській міськраді Вадиму Мороховському
Правоохоронці затримали зловмисника, який 10 років переховувався від слідства за службові злочини
Ексочільник Дніпропетровщини Резніченко отримав підозру у справі про відбудову доріг в області
НАБУ перевіряє "відрядження" на Сицилію судді Кузьмішиної, — ЗМІ
Ексочільник Дніпропетровщини Резніченко і ще 4 фігуранти отримали підозру у справі про дорожню корупцію
Ексслужбовця Львівської митниці підозрюють у сприянні контрабанді на 15 млн гривень
В Одеській області викрито організовану групу контрабандистів: вилучено 700 тисяч пачок сигарет на 108 мільйонів гривень
Голова фракції «Слуга Народу» в Київоблраді Вадим Геращенко заробив мільйони на держконтрактах
САП просить суд конфіскувати незаконні активи голови полтавської податкової Алли Рябкової

Коментарі:

comments powered by Disqus