Корольовський районний суд міста Житомира визнав колишнього посадовця міської влади винним в одержанні неправомірної вигоди.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 6 вересня.
Обвинувачений був начальником Управління житлового господарства Житомирської міської ради. Восени 2018 року він озвучив підприємцю вимогу передавати йому 8-10% від вартості договорів на ремонтні роботи, погрожуючи перевірками і затримкою виплати коштів.
У квітні 2019-го підприємець отримав 248 тисяч гривень за виконаний капітальний ремонт житлового будинку. Чиновник одразу зателефонував і нагадав, що чекає свої 8-10 %. У травні 2019 року поліція задокументувала передачу 1 тисячі доларів. Хабар давався у салоні автомобіля. Обвинувачений попросив покласти гроші в пакет.
Обставини справи підтверджуються записами зустрічей фігурантів, які обговорюють можливу співпрацю по багатьох обʼєктах. При цьому посадовець неодноразово підкреслює, що від нього залежить укладення договорів та перерахування коштів за їх виконання.
У судовому засіданні підприємець розповів, що з обвинуваченим його познайомив інженер технічного нагляду, який працював на управління міськради. Тоді восени саме змінився начальник Управління житлового господарства. Вони обидва телефонувала йому і повторно уточнювали, чи має він намір сплачувати відсотки. Одного разу інженер просто не підписав акти приймання виконаних робіт, щоб спонукати його заплатити. Інженер передзвонив і сказав, щоб підприємець приготував певну суму, бо «шеф хоче їсти».
Колишній чиновник вину в судовому засіданні категорично не визнав. Повідомив, що в жовтні 2019-го очолив Управління житлового господарства Житомирської міської ради і знайомився із підприємцями, які виконували роботи, які замовляло його відомство. Наполягає, що повноважень щодо затримки чи заборони виплати коштів підрядникам він не мав і в заявника грошей не вимагав. Досліджені в судовому засіданні аудіо – відео записи обвинувачений не визнав прадивими і говорив, що це монтаж. На запитання прокурора під час допиту відповідати взагалі відмовився.
Суд вирішив, що обвинувачення повністю підтверджується письмовими доказами, протоколами слідчих дій, показанням свідків, речовими доказами та ін.
У вироку суд зазначив, що отримання «відкату» є одним із найнебезпечніших для суспільства корупційних злочинів. Такі злочини характеризуються високою латентністю, оскільки їх вчинення є зручним як для особи, що надає неправомірну вигоду так і для особи, яка її отримує. У підрядників і постачальників може виникати почуття вседозволеності та безкарності, що може потягнути за собою як шкоду для бюджету внаслідок завищення вартості робіт, товарів чи послуг так і неналежне виконання робіт та постачання товарів неналежної якості, що, в свою чергу, може призвести до більш небезпечних наслідків, таких як загроза життю та здоровʼю людей.
Обвинувачений як вчинив начальник управління міської ради відповідав за цілий напрям діяльності органу місцевого самоврядування обласного центру, мав у підпорядкуванні значну кількість держслужбовців, взірцем для яких мав би бути.
Підсудний є особою середнього віку, раніше не судимий, одружений, на утриманні неповнолітніх дітей не має.
Особливу увагу суду звернув на ставлення обвинуваченого до скоєного, а саме не визнання вини, незважаючи на вичерпний перелік доказів його вини, категоричне заперечення обставин злочину, надання показань, спрямованих на дискредитацію заявника та органу досудового розслідування.
Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі конфіскацією усього майна. До набуття вироком законної сили він має запобіжний захід у вигляді особистого зобовʼязання.