Арешт не перешкода: фірми з орбіти зрадника Медведчука продовжують будівництво на Осокорках
Прибрали до рук київську землю і, попри рішення суду, продовжують активно її забудовувати? На столичних Осокорках вирують будівельні роботи на ділянці, яку у свій час орендували структури з орбіти держзрадника Віктора Медведчука.
Про це пише СтопКор.
Новим генпідрядником стала скандально відома група "Креатор-Буд", а дорогу до майбутнього житлового комплексу проклали коштом платників податків.
Як зафіксували журналісти-викривачі, станом на 17 вересня 2024 року будівельні роботи на території 11-го мікрорайону житлового масиву Позняки-Західні (селище Осокорки) у Києві тривають повним ходом, незважаючи на наявне рішення суду про арешт майна. Йдеться про так звані "приховані активи Медведчука", які підлягають поверненню у власність держави та громади.
Передісторія захоплення цих ласих столичних земель структурами Медведчука бере початок ще на зламі епохи Кучми – у 2004 далекому році. Тоді ділянку площею 3,96 га на Дніпровській Набережній у районі затоки Берковщина, яка за чинним Генпланом столиці відноситься до зеленої зони, передали в оренду ПП "Орєст" терміном на 25 років. Заявлена мета – будівництво, експлуатація та обслуговування зони відпочинку.
На той момент засновником ПП "Орєст" виступало ТОВ "Осокорки-7". Бенефіціарами ТОВ "Осокорки-7", своєю чергою, були Валерій Міщенко (20%), брат нардепа Олександр Константіновський (30%) і кіпрська фірма Pilawer Limited (50%), якою навпіл володіли Олександр Кісєль з Угорщини та Марина Кармишева.
За даними наших колег з проєкту Bihus info, Кісєль виступав як проксі Тараса Козака – ексрегіонала і головного "фінансиста" Віктора Медведчука. Міжнародна група розслідувачів документально довела, що Pilawer Limited відноситься до орбіти Козака, а, отже, й кума Путіна Медведчука.
Читайте по темі: Як український бізнесмен Дмитро Коваленко постачає російське вугілля під виглядом міжнародних контрактів
Після низки ротацій формальних власників, частки у фірмах "Орєст" та "Осокорки-7" за собою зберіг Валерій Міщенко.
А у липні 2022 року Львівський апеляційний суд ухвалив рішення, згідно з яким корпоративні права компаній ТОВ "Академ-клуб", ПП "Орєст" та "Осокорки-7" мають перебувати під арештом. В усіх трьох структурах слідчі ДБР та суд виявили частки, прямо афілійовані з Медведчуком та Оксаною Марченко.
У травні минулого року редакція оприлюднила розслідування, в якому припустив, що на даних землях структурами з орбіти Медведчука планується зведення житлового комплекса. Зокрема, журналістам стало відомо те, що КМДА розпорядилася відремонтувати дорогу до вказаної ділянки за кошти платників податків. Тоді замовником робіт призначили комунальну корпорацію "Київавтодор", а фінансування передбачили зі столичного бюджету.
Наразі ж, попри арешт майна вищевказаних компаній та наявну інформацію про причетність держзрадника Медведчука та його оточення до об’єкту, на майданчику активно тривають будівельні роботи.
За даними розслідувачів, генпідрядником майбутнього ЖК стала група "Креатор-Буд". Примітно, що ТОВ "Креатор-Буд" зареєстроване у Тернополі. Низка компаній, яка спеціалізується на будівництві та нерухомості, а також медичному бізнесі, належить до так званої групи родин Гуда-Цимбалюк. Власником "Креатор-Буду" є безпосередньо Ігор Гуда. А з родиною Цимбалюків підприємця пов’язує його дружина, яка є рідною сестрою невістки ексголови Тернопільської та Львівської ОДА Михайла Цимбалюка – Анни Цимбалюк,.
Компанія "Креатор-Буду", за даними видання "Наші гроші", фігурує у низці кримінальних проваджень. Ще у 2019 році медіа писали, що "Креатор-Буд", а також інші фірми Ігоря Гуди, підозрюються у махінаціях з земельними ділянками у Києві. Тоді на одну з ділянок на вул. Дегтярівській наклали арешт, але згодом його скасували. Також у нецільовому використанні землі компанію підозрюють і на іншому об’єкті у Києві – будівництві ЖК Krauss Gallery.
Нагадаємо, у червні суд арештував корпоративні права та майнові комплекси, що належали братам Медведчука і Козака, та передав їх під управління держави для потреб бюджету та армії. Ідеться про завод з виробництва цегли на Львівщині, а також інші активи родичів проросійських олігархів на суму понад 200 мільйонів гривен.