Бізнесмен Лагун намагається списати 11 мільярдів боргів через суд

Бізнесмен Лагун намагається списати 11 мільярдів боргів через суд
Бізнесмен Лагун намагається списати 11 мільярдів боргів через суд

Суд повторно відмовився відкрити провадження про банкрутство за заявою ексвласника "Дельта Банку" Миколи Лагуна.

Відповідне рішення Господарський суд міста Києва ухвалив 9 вересня, повідомляє пресслужба Національного банку України (НБУ).

Лагун просив суд визнати його неплатоспроможним і списати його борги. Відповідно до проєкту плану реструктуризації боргів Лагуна, яким він доповнив свою заяву до суду, з загальної суми його заборгованості в розмірі 12,64 млрд грн списанню підлягає 10,75 млрд грн, що становить 85% від загальної заборгованості.

Як вказав боржник у своїй заяві, в тому числі він заборгував 5,54 млрд грн "Ощадбанку" та 1,42 млрд грн – "Укрексімбанку".

Як зазначається в ухвалі суду, пропозиція Миколи Лагуна із реструктуризації боргу не відповідає закономірним очікуванням кредиторів, серед яких два державних банки.

"За оцінкою суду, обставини справи загалом не свідчать про добросовісність поведінки боржника, а також про те, що боржник прагнутиме компромісу з кредиторами щодо умов реструктуризації боргів та вживатиме заходів для задоволення їх вимог", – зазначається у повідомленні.

Як Лагун намагається списати свої борги у судах?

Микола Лагун з 2022 року фактично проживає за кордоном, а на території України перебуває в розшуку.

У серпні 2023 року Микола Лагун звернувся до Господарського суду міста Києва з заявою про відкриття провадження у справі про власну неплатоспроможність, однак суд відмовився відкрити справу.

Лагун оскаржив ухвалу Господарського суду міста Києва в суді апеляційної інстанції. Північний апеляційний господарський суд 28 лютого 2024 року скасував попередню ухвалу і відправив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Національний банк оскаржив це судове рішення у Верховному Суді. Верховний Суд 25 червня 2024 року частково задовольнив касаційну скаргу Нацбанку, визнавши його заставним кредитором відносно боржника, що обумовлює його статус учасника у справі. Водночас Верховний Суд залишив без змін резолютивну частину постанови Північного апеляційного господарського суду, тому справу знову розглядав Господарський суд Києва.

Теги: Укрексімбанк, Банкрутство, ДельтаБанк, НБУ, Лагун Микола

Читайте по темі:

Рубль в українських деклараціях - економічна доцільність чи символ зради? Хто з чиновників має заощадження у валюті ворога
Національний банк повідомив про можливу хакерську атаку на свій сайт
В Києві через атаку безпілотників постраждала будівля НБУ
Холдинг олігарха Фірташа Ostchem збанкрутував
ВАКС зняв обвинувачення з ексзаступника НБУ у справі Бахматюка
"Контрольні закупівлі" та "таємні покупці послуг": НБУ вдосконалює свій нагляд за банками
В Україні виставили на продаж активи одразу 9 банків
Volodymyr Klymenko’s fraudulent scheme: how Ukrinbank bypassed the National Bank and caused losses of 5 billion hryvnias
Активи ліквідованих в Україні банків на 3 мільярди придбали росіяни
Шахрайська схема Володимира Клименка: як «Укрінбанк» обійшов Нацбанк і завдав збитків у 5 мільярдів