Bloomberg: Франція і Німеччина виступили проти плану Єврокомісії про кредит для України

Bloomberg: Франція і Німеччина виступили проти плану Єврокомісії про кредит для України
Bloomberg: Франція і Німеччина виступили проти плану Єврокомісії про кредит для України

Ініціативу Єврокомісії виділити Україні новий кредит від Євросоюзу обсягом 35 мільярдів євро (майже $40 млрд), який погашатиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів, не підтримала низка ключових країн ЄС.

Цей кредит має стати частиною пакету на $50 млрд, над яким працюють країни "Великої сімки" (G7). Єврокомісія запропонувала збільшити частку ЄС до 35 мільярдів євро на випадок, якщо не вдасться виконати умови інших країн G7, але Німеччина, Франція та Італія під час зустрічі представників ЄС у Брюсселі в середу відкинули цю пропозицію, передає Bloomberg із посиланням на джерела.

Інші країни "Великої сімки", передусім США, готові збільшити свою частку, але вимагають від ЄС внести зміни до санкційної політики, щоб гарантувати, що російські активи у ЄС, прибутки від яких мали б стати основним джерелом погашення кредитів, залишалися замороженими довгий час.

Зокрема, США готові забезпечити $20 мільярдів із загального погодженого G7 пакета на $50 млрд, якщо ЄС змінить режим санкцій проти Росії, щоб зробити його більш передбачуваним. Якщо цього зробити не вдасться, США готові внести меншу суму, розповіли джерела агентства.

Тому ЄС наразі намагається домовитися про коригування своїх санкцій щодо заморожених активів.

Зараз їх потрібно продовжувати щопівроку солідарним рішенням усіх країн ЄС. Єврокомісія закликала країни ЄС збільшити цей період до 36 місяців. Це рішення потребує одностайності всіх членів ЄС, але Угорщина вже запропонувала відкласти будь-яке рішення щодо російських активів до виборів у США 5 листопада. Своєю чергою Єврокомісія наполягає, що це рішення необхідно ухвалити до кінця жовтня.

Очікується, що країни G-7 обговорять свої зобов’язання на зустрічі міністрів 25 жовтня. Зустріч лідерів ЄС запланована на 17-18 жовтня, під час неї також обговорюватиметься підтримка України.

Коли новий механізм запрацює, ЄС припинить поточний процес використання доходів від заморожених російських активів для фінансування військової допомоги Україні.

Нова позика, як очікується, буде виплачуватися траншами, починаючи з початку 2025 року, і стане доповненням до інших пакетів допомоги.

Теги: Фінансування, Велика сімка (G7), США, Німеччина, Франція, Євросоюз, Єврокомісія

Читайте по темі:

У Пентагоні підтвердили прибуття військових КНДР у Курську область РФ
Канада надасть Україні близько 4 мільярдів доларів кредиту у межах підтримки G7
ЄС готує звіт без рекомендацій просувати вступ України
НАТО та Євросоюз планують посилити співпрацю на тлі загрози з боку Росії та КНДР
Україна отримає від США 2000 позашляховиків Humvee
Philip Morris закриває заводи по виробництву цигарок в Німеччині
Україна всюди шукає бойову техніку для стабілізації фронту, – Forbes
Мін’юст США попередив Маска через спробу підкупу виборців
Україна та ЄС домовилися про збільшення імпорту електроенергії взимку до 2,1 ГВт
Потрібні ракети Tomahawk: Стала відома деталь секретного пункту "Плану перемоги", — ЗМІ