Під час повномасштабної війни в Україні відбулися суттєві зміни на ринку праці, що значно вплинули на зарплати жінок. Багато роботодавців надає перевагу жінкам через мобілізацію чоловіків та складнощі з їх бронюванням.
Про це заявила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
За словами посадовиці, перед початком війни жінки в середньому заробляли на 18,6% менше, ніж чоловіки. Однак ситуація змінилася.
"Роботодавці наймають жінок на відповідальні посади через високий рівень ризику мобілізації чоловіків", – розповіла Бережна.
Варто зазначити, що під час війни 59% нових бізнесів в Україні відкрили саме жінки, багато з яких стали підприємицями та створили робочі місця. Бережна також повідомила, що жінки почали обіймати керівні посади в традиційно "чоловічих" професіях, таких як водійки тролейбусів та операторки дронів.
Крім того, Міністерство економіки планує запустити грантову програму для навчання жінок таких професій, що сприятиме подальшому зростанню їхньої участі в економіці та забезпеченню більшої гендерної рівності на ринку праці.
Ці зміни відбуваються на тлі мобілізації, що впливає на робочу силу в країні, змушуючи підприємства залучати більше жінок, студентів та працівників старшого віку для подолання кадрового дефіциту.