Франція передають Україні 12 установок САУ Caesar

Франція передають Україні  12 установок САУ Caesar
Франція передають Україні 12 установок САУ Caesar

Франція анонсувала передачу Україні ще 12 самохідних артилерійських установок Caesar. Це озброєння виготовлять на французьких потужностях за фінансування України.

Про відповідні домовленості, досягнуті 3 жовтня під час Міжнародного форуму оборонних індустрій у Києві, розповів міністр оборони Франції Себастьян Лекорню. Серед основних переваг Caesar називають велику дальність стрільби та низкі витрати під час експлуатації.

За словами Лекорню, за виробництво Caesar для українського війська візьметься французький виробник озброєнь та військової техніки KNDS France.

"На полях промислового форуму, організованого в Києві, вчора  KNDS France підписали контракт на постачання 12 гармат CAESAR за фінансування України. Збільшення виробничих потужностей нашого ОПК дає змогу підтримати Україну", – йдеться у повідомленні міністра оборони Франції.

Україна отримає від Франції 12 установок Caesar: у чому їх переваги і як допоможуть ЗСУ qhiddxiuhiedroz

Ця 155-мм самохідна артилерійська установка з’явилася на озброєнні французької армії після 2000 року, коли до війська було поставлено перші замовлені урядом САУ. Серійне виробництво Caesar стартувало з 2007 року.

Базовий варіант гаубиці вагою 18,5 тонн та довжиною корпусу 10,5 м, оснащений 10-метровою гарматою TR F1  та дизельним двигуном. На шосе вона здатна розганятися до 80 км/год, по бездоріжжю – до 50 км/годину. Боєкомплект складає 18 снарядів.

САУ "Caesar" оснащена броньованою кабіною на 5 осіб, що здатна захистити від куль калібром до  7,62 мм та уламків снарядів. Також встановлено систему кондиціонування повітря.

Керування вогнем здійснюється за рахунок системи "Сігма-30", що має автоматичне наведення, а завдяки автоматичній системі подачі снарядів час для вистрілу значно скоротився. Також установку укомплектовано приймачем навігаційної системи NAVSTAR, що складається зі вбудованого балістичного блоку управління, повністю інтегрованого з FCS ATLAS, та радару, що вимірює початкову швидкість. 

Окрім того, у Caesar є два приводи наведення: гідравлічний (основний) та ручний (допоміжний).

Стріляти вона може касетними боєприпасами, а також уламково-фугасними, освітлювальними, димовими снарядадами, протитаноквими керованими снарядами BONUS  та активно-реактивними боєприпасами.

Вартість однієї САУ Caesar  може сягати до 5,3 млн доларів, на ціну впливають комплектація, умови постачання та додаткові послуги.

САУ Caesar відмінно справляється з задачею зі знищення артилерійських батарей, дзотів і дотів, живої сили ворожої армії. До того ж, вона здатна забезпечити для військ проходи у мінних полях та польових загородженнях.

Серед її переваг називають велику дальність стрільби: ця 155-мм артилерійська система може бити на 42 км, а за умови використання активно-реактивних снарядів з покращеною аеродинамікою ERFB – ще далі, до 50 км.

При цьому ще однією перевагою Caesar є відносно низькі витрати під час її експлуатації.

Теги: військова техніка, допомога Україні, САУ Caesar, Франція, військова допомога

Читайте по темі:

Українські вертольоти Sea King облаштують сучасними ракетами від Британії
Норвегія планує посилити Військово-морські сили України
Президент: Україна виготовляє майже 20 САУ "Богдана" на місяць
Норвегія виділить майже $86 мільйонів на озброєння для українських F-16
Південна Корея не планує поки що, постачати Україні 155-мм артснаряди, — Yonhap
ЄБРР виділить 300 мільйонів євро на електровози для "Укрзалізниці"
Зеленський підтвердив запит на ракети Tomahawk і пожурився на відсутність конфіденційності
Франція підготує ще одну бригаду ЗСУ, — Зеленський
НАТО передали для ЗСУ 65 карет швидкої допомоги
Канада надасть Україні близько 4 мільярдів доларів кредиту у межах підтримки G7