ВАКС відмовив у арешті екснардепа Логвинського

ВАКС відмовив у арешті екснардепа Логвинського
ВАКС відмовив у арешті екснардепа Логвинського

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подасть апеляцію на рішення Вищого антикорупційного суду (ВАКС), який 29 жовтня 2024 року відмовився призначити запобіжний захід для колишнього народного депутата Георгія Логвинського.

Його підозрюють в організації схеми з привласнення та легалізації понад 54 млн грн державних коштів, інформує пресслужба САП.

САП вважає, що зібрані під час розслідування докази і ризики, пов’язані з підозрюваним, вимагають обрання запобіжного заходу. Тому прокурор вирішив оскаржити це рішення в Апеляційній палаті ВАКС.

Екснардепу, який нині працює адвокатом, було висунуто підозру 10 липня 2023 року за статтями Кримінального кодексу про розкрадання та легалізацію коштів. Він став сьомим підозрюваним у цій справі після втрати імунітету, який раніше мав завдяки родинним зв’язкам із суддею ЄСПЛ.

У САП не називають імені нардепа, проте Центр протидії корупції повідомляє, що ВАКС відмовив у задоволенні клопотання детектива НАБУ про заочне тримання під вартою колишнього нардепа від "Народного фронту" Георгія Логвинського у справі "Золотого мандарина". 

Що відомо про справу 

Справу "Золотого мандарина" розслідують через виплату державою багатомільйонної компенсації компанії "Золотий мандарин Ойл" за 41 000 тонн мазуту, переданого на зберігання Київенерго у 2000-х роках і не повернутого компанії. Слідство вважає, що колишній народний депутат Логвинський організував схему, завдяки якій державний бюджет покрив борг приватної компанії, використовуючи рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про невиплачену заборгованість.

Логвинський, за даними НАБУ, навмисно приховав інформацію від ЄСПЛ про те, що "Золотий мандарин" фактично продав право вимоги до Київенерго іншій компанії, отримавши за це 54,2 млн грн. За сприяння керівництва Мін’юсту було підготовлено декларацію про дружнє врегулювання, що дозволило компанії отримати ще 54,2 млн грн з державного бюджету. У справі проходять ще шість осіб: колишній уповноважений Кабінету міністрів у справах ЄСПЛ (цю посаду обіймав Борис Бабин), колишня перша заступниця міністра юстиції (це була Наталія Бернацька), три людини з оточення колишнього народного депутата і бенефіціар приватної компанії. 

Логвинський був депутатом VIII скликання (2014-2019 роки) від Народного фронту. У 2017-2018 роках був віцепрезидентом Парламентської асамблеї Ради Європи. Нині ексдепутат перебуває за кордоном.

Теги: ЄСПЛ, Ексдепутати, Корупція, Логвинський Георгій, САП, ВАКС

Читайте по темі:

На Харківщині викрито схему, як десятки працівників ТЦК та ВЛК "звільняли" чоловіків від служби в ЗСУ
М’ясковський і його золотий потік: хто в кишені у податкового боса?
Суддя ВАКС Білоус, яка ухвалювала рішення проти Революції Гідності, уникла відповідальності
Справу директора «Павлоградського хімзаводу» та його партнерів відмовилися передати до ВАКС
НАБУ і САП оголосили підозру у справі про мільйонний хабар ще одному судді
ВАКС заборонив продаж арештованого майна Віктора Медведчука: АРМА оскаржуватиме рішення
Суд конфіскував майно проросійського телеведучого Юрія Кота
ВАКС зняв обвинувачення з ексзаступника НБУ у справі Бахматюка
Вища рада правосуддя нарахувала премію чиновнику, який фігурує у корупційній справі
Хабар у мільйон доларів: суд обрав запобіжний захід для Юркевича, колишнього голови Госпсуду Львова