Країни НАТО побоюються за долю секретних даних та конфіденційних обговорень, які ведуть між собою члени альянсу, через проросійську політику Угорщини.
Про це йдеться в матеріалі видання Politico.
За інформацією видання, високопоставлені дипломати з низки країн НАТО неодноразово заявляли на умовах анонімності, що угорських посадовців не виключено з обміну розвідданими або обговорень, попри відверто проросійську політику країни.
Згідно з правилами НАТО, кожна країна-член альянсу має повний доступ до всіх документів, включно з тими, які несуть секретну інформацію.
Видання пише, що це призвело до виникнення дефіциту довіри до Угорщини з боку членів НАТО.
Симпатія Угорщини до Росії може в певний момент стати серйозною проблемою в плані обміну інформацією між членами альянсу, зокрема й секретною.
"У певний момент, якщо Угорщина висловить симпатію до поглядів Росії або до російського підходу до деяких критичних криз у Європі та навколо неї, можливість обміну інформацією стане проблемою. Я не думаю, що ми ще не дійшли до цього", — сказала помічник колишнього генерального секретаря НАТО Камілла Гранд.
За словами неназваного дипломата НАТО, останні дії та риторика Угорщини викликали "серйозні побоювання" з боку інших членів альянсу.
Інший неназваний чиновник заявив, що Угорщина відіграє незмінну роль у підтримці діяльності НАТО, визнавши при цьому політичну розбіжність Будапешта з основними поглядами в альянсі.
Видання зазначає, що розкол між Угорщиною та членами НАТО посилився минулої середи, 30 жовтня, коли Будапешт відхилив запрошення взяти участь у будапештській зустрічі всіх послів та військових радників із країн НАТО. Метою цієї зустрічі було обговорення політики Угорщини, спрямованої на заохочення зв’язків із Росією та Китаєм.