Bloomberg назвало світових лідерів, які виграли або програли від переобрання Трампа

Bloomberg назвало світових лідерів, які виграли або програли від переобрання Трампа
Bloomberg назвало світових лідерів, які виграли або програли від переобрання Трампа

Перше президентство Дональда Трампа показало, що він «ранжував» світових лідерів на основі їхніх сильних і слабких сторін, а також своїх особистих уподобань. Те, як складуться їхні відносини цього разу, багато в чому залежить від того, як вони завоюють прихильність Трампа і які відносини у них були раніше.

Агентство Bloomberg назвало світових лідерів, які виграли та програли від переобрання Трампа президентом США.

Хто виграв від повернення Трампа до Білого дому

Переобрання Трампа насамперед вигідне прем’єр-міністру Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, у якого вже напружені стосунки з Джо Байденом.

Очікується, що Трамп посилить підтримку Ізраїлю (у той час як Байден призупинив частину військової допомоги через занепокоєння долею мирних палестинців), а також буде прихильніше ставитися до наполегливості Нетаньягу в продовженні боротьби з Іраном і відмови підтримувати майбутню палестинську державу.

Перемога Трампа вигідна прем’єру Індії Нарендрі Моді. Вони підтримують тісні особисті зв’язки, часто привселюдно хвалять один одного і називають друзями.

Обіцянка Трампа покласти край війні в Україні дає Моді простір для підтримки тісних зв’язків із Росією.

Журналісти також вважають, що від перемоги Трампа виграв і російський диктатор Володимир Путін, який бачить у його поверненні можливість використати розбіжності на Заході. Під сумнів також поставлено майбутню військову підтримку України з боку США.

Спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман бачить при Трампі можливість відродити зусилля, які давно зайшли в глухий кут, з укладання ключового пакту безпеки зі США.

Прем’єрка Італії Джорджія Мелоні тепер може позиціонувати себе як посередника між НАТО, ЄС і Білим домом. А прихильність Трампа їй допоможе завоювати близькість до Ілона Маска.

Обережний оптимізм щодо повернення Трампа має Туреччина. Антивоєнна позиція Трампа і його фокус на торгівлі можуть зіграти на руку Реджепу Ердогану. Проте відносини країн може загострити його антиізраїльська риторика.

Серед лідерів, яким вигідне повернення Трампа, агентство називає Кім Чен Ина. Під час першого президентського терміну у них зав’язалися теплі стосунки, які, щоправда, зрештою зійшли нанівець.

На думку Bloomberg, із поверненням Трампа Кім може сподіватися на скорочення американської військової присутності в регіоні, а також на ослаблення військових зв’язків між США, Японією та Південною Кореєю.

Поверненню Трампа радий також прем’єр Угорщини Віктор Орбан, який сподівається, що його особисті зв’язки із наступним президентом США зміцнять його становище у Євросоюзі. На підтримку нового президента США сподівається лідер Аргентини Хав’єр Мілей.

Хто програє від переобрання Трампа

Головним, хто програв, агентство, вважає президента України Володимира Зеленського. Позиція Трампа щодо війни з росією викликає занепокоєння, як і його намір скоротити військову та фінансову підтримку.

Не радий поверненню президент Ірану Масуд Пезешкіан. Під час першого терміну Трамп, будучи прихильником Ізраїлю, максимально тиснув на Іран і тепер може посилити санкції.

Погрози обраного президента США запровадити мито на китайські товари загрожують невизначеністю для Сі Цзіньпіна, уряд якого саме вводить великий пакет для стимулювання зростання економіки та довіри інвесторів.

Перемога Трампа чинить тиск на нового прем’єра Японії Сігеру Ісібу. Республіканець неодноразово називав профіцит Японії в торгівлі зі США проблемою і закликав країну платити більше за військову присутність Штатів.

Японія також може зіткнутися з додатковим тиском з боку Трампа через свій експорт обладнання для виробництва мікросхем до Китаю, який США прагнуть скоротити.

Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум при Трампі зіткнеться з проблемою імміграції та фінансовим тиском США.

У прем’єра Великої Британії Кіра Стармера вже виникла суперечка з новим президентом США після того, як республіканці звинуватила його партію у відправленні волонтерів для агітації за Камалу Гарріс.

Стармер також називав штурм Капітолію США 6 січня «прямою атакою на демократію». А нещодавно він вступив у публічну ворожнечу з Ілоном Маском після того, як той припустив, що заворушення у Британії призведуть до громадянської війни.

Франція мало виграє економічно від повернення Трампа і може багато втратити, якщо торговельна напруженість знову спалахне. Це може статися швидко, якщо американський лідер знову розпочне битву з Францією щодо оподаткування великих технологічних компаній, таких як Google.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва побоюється, що повернення Трампа може надати імпульсу політичного руху його суперника Болсонару. Напередодні виборів у США Лула сказав, що молиться за перемогу Гарріс.

Ненависть Трампа до Ангели Меркель дуже ускладнила відносини між США та Німеччиною, тепер це може ускладнити і відносини з Олафом Шольцем.

Він і його правляча коаліція відкрито віддали перевагу Гарріс, а не Трампу, який навряд чи це забуде.

Теги: Шольц Олаф, Меркель Ангела, Бразилія, Стармер Кір, Японія, Путін Володимир, Моді Нарендра, Ізраїль, Нетаньягу Беньямін, Байден Джо, Трамп Дональд

Читайте по темі:

Зеленський назвав умову для переговорів з Путіним
"Можливість, яка випадає раз у житті": словацькі депутати вирушили у Москву, щоб "відкрити людям очі на шляху до Росії"
Манхеттен стає платним:: Нью-Йорк став першим містом у США, де ввели "таксу" за в’їзд у години пік
Зеленський розповів, як Лукашенко вибачався за ракетні удари з Білорусі та запевняв, що не контролює ракети
Рідкісний момент "політичної єдності": в США п’ять президентів зберуться разом, щоб віддати шану Джиммі Картеру
Перед завершенням своєї каденції Байден нагородив Джорджа Сороса та інших впливових людей "Медаллю свободи"
Мелоні в гостях у Трампа: як прем’єрка Італії налагоджує зв’язки з новообраним президентом США
Японія втратила найстарішу людину світу: ким була Томіко Ітоока, яка прожила понад століття
Трамп шокований: Байден збирається оголосити заборону на нафтовидобуток у зонах Атлантики й Тихого океану
Трамп поскаржився, що в день його інавгурації прапори США будуть приспущені