Філія «ВП «Хмельницька АЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом» 16 серпня за результатами тендеру замовила ТОВ «Апартменс Сільвер» ремонт виробничих приміщень цеху господарчого забезпечення вартістю 6,07 млн грн.
Про це повідомляється в системі «Прозорро».
Цей цех включає відділ лікувально-профілактичного харчування та готельно-ресторанний комплекс. До кінця листопада там мають виконати будівельні, електротехнічні, теплові та каналізаційні роботи. Причому їх оплачуватимуть протягом аж пів року після виконання.
У підсумковій відомості ресурсів на двокомпонентну промислову підлогу припадає значна сума у 957 тис грн, що становить близько 16% від загальної вартості підряду.
Зокрема компонент А – надміцне епоксидне самовирівнювальне покриття для промислових підлог А-21 EP 3900 – врахували по 1 282 грн/кг. Компонент Б – епоксидну ґрунтовку В для підлог наливних EP 3900 – по 1 633 грн/кг (тут і далі ціни та суми вказано з урахуванням ПДВ без доставки).
Це продукція нідерландської компанії «Arturo». Позначка «А-21», імовірно, вказує на набори загальною вагою 25 кг, куди входить компонент A вагою 21,25 кг і компонент Б вагою 3,75 кг.
Таким чином, у перерахунку кошторисна ціна за такий набір вагою 25 кг складає 33 356 грн.
У Нідерландах такі набори покриття Arturo EP3900 продаються по 345 євро, що дорівнювало 15 628 грн на дату укладення договору. Це найдорожча пропозиція, яка знайшлась у Європі.
Також «Наші гроші» запитали у представників дніпровського ТОВ «СМП-Україна», яке імпортує і продає продукцію цього бренду в Україні, скільки таке покриття коштує тут. Вони назвали свою ціну 18 638 грн за набір. Це на 44% дешевше від кошторисної ціни «ХАЕС» у 33 356 грн за набір.
У кошторисі доставка вказана окремо. Її вартість незначна – 28-29 копійок за кілограм покриття, бо вона розрахована на однакову відстань 12 км для всіх будматеріалів. Якщо припустити, що кошторисна ціна покриття насправді включає доставку з Дніпра, то така доставка коштувала би щонайбільше 66 тис грн за весь обсяг поставки (маршрут Дніпро-Київ-Львів, який є навіть довшим від потрібного). Таким чином, доставка не пояснює майже вдвічі вищу кошторисну ціну.
Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі у них треба було мати досвід виконання договору з предметом закупівлі, аналогічним предмету закупівлі за тендерною документацією, кваліфікованих працівників і матеріально-технічну базу.
Генеральним директором «Хмельницька АЕС» зараз є Андрій Козюра, а уповноваженою особою із закупівель – Віта Головатюк. «Енергоатом» зараз очолює Петро Котін.
Віднедавна «Апартменс Сільвер» зареєстрована у Нетішині, місті-супутнику «ХАЕС». Нині директором фірми є Олександр Ревюк, а засновником – Олег Грищук з Острога на Рівненщині.
За даними аналітичної системи «YouControl», раніше фірма була зареєстрована в Рівному, до того – в Острозі, а перед тим – у Києві. Першозасновником на той момент київської фірми у 2016 році був тодішній директор Ілля Тютюнніков, зареєстрований в окупованому Луганську.
Це перший підряд, який фірма отримала в «Енегоатомі». Донині вона вигравала тендери на реконструкції та ремонти на Рівненщині та Хмельниччині, сумарно на 80,01 млн грн.
Олексій Банніков для «Наших грошей», Анна Сорока