АМКУ змусив освітян Житомира змінити тендерні умови при закупівлі обладнання

АМКУ змусив освітян Житомира змінити тендерні умови при закупівлі обладнання
АМКУ змусив освітян Житомира змінити тендерні умови при закупівлі обладнання

Департамент освіти Житомирської міської ради 16 жовтня за результатами тендеру замовив ТОВ «Ірідан» обладнання на 19,72 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 239 комплектів мультимедійного обладнання по 82 510 грн. Вони призначені для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій 5-7 класів. Комплект включає інтерактивну панель Promethean ActivPanel LX діагоналлю 65″, вбудований комп’ютер на Android із Google Play Store, настінне кріплення, а також базове програмне забезпечення ActivInspire. Виробником є фірма «Promethean Limited» (Великобританія), яку в Україні представляє ТОВ «Бі2Бі Солюшнз». Гарантія складає три роки після передачі замовнику.

Вбудований комп’ютер має оперативну пам’ять 4 Гб та накопичувачі SSD 32 Гб і 256 Гб.

На сайті «Бі2Бі Солюшнз» комплект для «Нової української школи» із панелі ActivPanel LX 65 із комп’ютером на Android із накопичувачем 32 Гб та базовим софтом коштує 82 400 грн, але ця ціна не включає ніякого кріплення, а в описі комп’ютера немає накопичувача 256 Гб.

 eiqriqeqiqqtroz

Спочатку замовник вимагав від учасників принести аналогічний договір саме за 2023 рік стосовно поставки товару за кодом ДК 021:2015 32320000-2 «Телевізійне й аудіовізуальне обладнання». Отже, це міг бути тільки договір за підсумками закупівлі у «Прозорро». При цьому його сума мала бути не менше 60% очікуваної суми, тобто не менше 13,63 млн грн.

ТОВ «Вектор-СТМ» поскаржилось в АМКУ, що попри багаторічний досвід виконання поставки аналогічних товарів і спроможність виконати замовлення не може взяти участь у тендері. Адже жоден з виконаних ним договорів не відповідає усім вимогам замовника в сукупності. Скаржник питав, чому замовника не влаштовує досвід за поточний рік чи за попередні періоди. Той відповів, що йому треба, щоб учасники вже виконували великі поставки в умовах військового часу з постійним, систематичним відключенням світла.

Ще фірма скаржилась на пункт договору, що постачальник має за власний кошт на вимогу замовника проводити експертні дослідження відібраних разом із ним зразків поставленого товару в ДП «Житомирстандартметрологія» або іншому закладі, де визначить замовник.

Комісія АМКУ наказала замовнику змінити тендерну документацію, що він і зробив. Він прибрав обмеження по року й сумі аналогічного договору та пункт про дослідження.

Очікувана вартість закупівлі становила 22,72 млн грн. В аукціоні взяли участь три фірми, але дві найдешевші відхилили. Найдешевше ТОВ «Авалон Експотрейд» запропонувало панелі Iiyama Prolite TE6512MIS-B3AG за 18,00 млн грн, але не подало документи про відсутність підстав для відхилення. Наступне ТОВ «Санрайз Партнерс» із ціною 18,98 млн грн подало лише статут, виписку з ЄДР, відомості з ЄДРПОУ і витяг з реєстру платників ПДВ, але не подало висновок санепідемекспертизи та декларації про відповідність і про відповідність директивам ЄС. Таким чином, переможцем стала найдорожча «Ірідан». А втім, через появу суперників їй довелось впасти під час аукціону на 13% – з 22,71 млн грн до 19,72 млн грн.

Як аналогічний вона принесла договір із нинішнім замовником за 2023 рік із потрібним кодом щодо комплектів з іншими панелями на 14,67 млн грн (деталі в новині «Освітяни Житомира під звинувачення в «заточках» купили сенсорні панелі на 15 мільйонів»).

Держаудитслужба перевіряла тендер через те, що замовник відхилив усіх учасників, окрім переможця, і що замовник відхилив мінімум двох учасників без застосування механізму усунення невідповідностей «24 години». Однак зрештою вирішила, що порушень немає.

Створеною в 2020 році столичною «Ірідан» володіє та керує Володимир Верьовкін. Із 2021 року вона натендерила 76,83 млн грн. Ці два підряди освітян Житомира для неї найбільші.

Анна Сорока, «Наші гроші»

Теги: Житомир, Держаудитслужба, ТОВ Ірідан, Тендери, АМКУ

Читайте по темі:

17 мільйонів на перевірку декларацій: СБУ уклала угоду з постачальником софту
Заробітки чоловіка Тетяни Крупи вражають: пенсія більша, ніж зарплата в Держаудитслужбі
ВАКС зняв електронний браслет із голови АМКУ Кириленка та дозволив "подорожі" Україною
Голову АМКУ Кириленка, якого підозрюють у незаконному збагаченні, не випустили за кордон
Тендер на 536 мільйонів гривень: Як фірма втікача Олега Авер’янова продовжує отримувати державні замовлення
Голові антимонопольного комітету Кириленку пред’явлено нову підозру: незаконне збагачення на 72,1 мільйони гривень
У Києві шахрайка ошукала 73-річну пенсіонерку на 380 тисяч гривень за схемою "ваш родич у біді"
Ціна останнього шляху: "Королева поховань" Алла Ландар на схемах з покійниками збагачується на сотні мільйонів
У Житомирі загинули двоє людей під час пожежі в дев’ятиповерхівці, серед постраждалих діти
Мерія Чернівців замовила ремонт вулиці за 32 мільйони: деякі витрати на матеріали завищені в 1,5-2 рази