Суддю київського Господарського суду Горбасенка звинуватили у плагіаті

Суддю київського Господарського суду Горбасенка звинуватили у плагіаті
Суддю київського Господарського суду Горбасенка звинуватили у плагіаті

Голову Господарського суду Київської області Павла Горбасенка підозрюють в академічній недоброчесності. У його дисертації кандидата юридичних наук на тему "Основні положення методики розслідування торгівлі людьми" знайшли запозичені уривки без належного оформлення цитат, плагіат у висновках та сумнівну наукову цінність. За, ймовірно, фальшивий науковий ступінь суддя отримав понад 1 млн грн надбавок до зарплатні.

Про це повідомляє програма "Судовий контроль з Тетяною Шустровою" на телеканалі Еспресо з посиланням на висновок Громадської ради доброчесності та аналіз, проведений головою Ради ГО ТРОН, координаторкою антиплагіатної ініціативи "Дисергейт" Світланою Благодєтєлєвою-Вовк.

У звіті зазначено, що значна частина роботи Горбасенка була запозичена з інших джерел без належних посилань, що може вказувати на його свідомі та систематичні порушення академічної доброчесності.

Голова Господарського суду Київської області захищався в галузі, якою ніколи не займався, що викликає обґрунтовані сумніви в тому, чи самостійно він писав цю роботу. На плагіат вказують і висновки з дисертації, які мали бути результатом унікальної наукової праці Горбасенка, але містять уривки з роботи, захищеної у 2004 році іншим науковцем - нині професором кафедри криміналістики та судової медицини Національної академії внутрішніх справ Вадимом Пясковським.

Списав навіть висновки і посилався на неактуальні джерела. Голову Господарського суду Київської області звинувачують у плагіаті кандидатської дисертації uriqzeiqqiuhant qeithidztiqturoz

Свою наукову дисертацію Павло Горбасенко написав у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ та захистив у 2013 році. Проте дані, які він залучив до дослідження, були абсолютно неактуальними. У переліку джерел вказані лише кілька відносно нових - 2008-го та 2009-го років. Усе інше - література не лише 90-х, але й подекуди 60-х років минулого століття, дві третини з якої - російська. 

Практично вся дисертація базується на старому КПК, хоча на момент захисту Горбасенка у 2013 році був чинним новий Кримінальний процесуальний кодекс.  Усе це ставить під сумнів наукову цінність дисертації судді.

Варто зауважити, що для допуску до захисту та після отримання звання кандидата наук кожен дисертант має публікувати статті в наукових виданнях, зокрема, й міжнародних. Таким чином підтверджується значущість його досліджень, а також демонструється відповідність міжнародним науковим стандартам. Втім, ні членам Громадської ради доброчесності, ні представникам "Дисергейту" не вдалося знайти статті Павла Горбасенка в таких наукових виданнях.

З 2014 року до сьогодні Павло Горбасенко за свій науковий ступінь отримав понад 1 мільйон гривень надбавок до суддівської винагороди. Тож якщо буде доведено, що дисертація - плагіат, а науковий ступінь - фальшивий, можна вважати, що суддя 10 років фактично обкрадав державу. 

Продовження кваліфікаційного оцінювання голови Господарського суду Київської області Павла Горбасенка Вища кваліфікаційна комісія суддів призначила на 18 листопада. 

Теги: Господарський суд, Суддя, Київська область, Горбасенко Павло

Читайте по темі:

Переслідували ухилянта: у ЗСУ розповіли подробиці конфлікту з ТЦК у Київській області
Міноборони проводить перевірку правомірності дій працівника ТЦК, який влаштував стрілянину
Чоловік у військовій формі стріляв в іншого на Київщині: У ТЦК розповіли про ситуацію
Вища рада правосуддя упродовж десяти місяців звільнила 241 суддю
Суддя Волков відсудив у держави 14 млн грн зарплати за три роки, - ЗМІ
На Київщині знайшли бойову частину ракети Х-101
Вища рада правосуддя хоче звільнити суддя Павла Вовка
В одному з Донецьких судів викрито схему уникнення від мобілізації, - ОГП
У Росії заочно заарештували ще одну суддю Міжнародного кримінального суду
На Київщині знайшли уламки "Шахеда" з уцілілою бойовою частиною