Нова резолюція ООН фіксує тортури та страти військовополонених Росією

Нова резолюція ООН фіксує тортури та страти військовополонених Росією
Нова резолюція ООН фіксує тортури та страти військовополонених Росією

Третій комітет Генасамблеї ООН, який опікується соціальними та гуманітарними питаннями, а також правами людини, у середу, 20 листопада, підтримав чергову резолюцію, запропоновану Україною щодо порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях, включаючи Крим та Севастополь. 78 країн проголосували "за", 16 країн виступили "проти", 78 – "утрималися". У цілому співавторами резолюції виступило 49 країн.

Про це пише "Голос Америки".

Цю резолюцію щодо порушень прав людини у Криму з доповненнями Генасамблея приймає вже девʼятий рік поспіль. Минулого року під час вже фінального голосування Генеральною асамблеєю ООН за документ проголосувало 78 країн.

У 2022 "за" документ проголосували 82 країни, "проти" - 14, "утрималися" - 80. Тоді підтримка документа була рекордною.

"Проти" голосували Білорусь, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Ефіопія, Іран, Казахстан, Малі, Нікарагуа, Росія, Судан, Сирія, Зімбабве.

Результати голосування за резолюції ООН щодо України qhiqqxihzixhroz

Результати голосування Третім комітетом Генеральної Асамблеї ООН за резолюції щодо порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

За лаштунками  підготовки та затвердження резолюції залишилася запекла боротьба Росії 

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця розповів, що  за лаштунками підготовки та затвердження резолюції залишилася запекла боротьба Росії проти цього важливого документу. За його словами, росіяни чинили тиск на інші країни, щоб вони утримувалися від голосування. А також, за інформацією дипломата, Російська Федерація навіть "торгувала своєю підтримкою деяких країн на виборах" в обмін на їхню готовність утриматися від голосування за нову резолюцію.

Кислиця також зазначив, що це вже друга резолюція після того, як минулого року традиційна резолюція по Криму була розширена та охопила порушення прав людини на усіх тимчасово окупованих територіях водночас, не зменшуючи значення Криму.

Документ знову засуджує окупацію Росією українських територій, включно із Кримом, частинами Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

Над текстом документа та залученням широкої підтримки країн-членів ООН українські дипломати працювали разом з правозахисниками, які напередодні винесення резолюції на комітет спеціально приїхали до ООН.

Катерина Рашевська, юристка Регіонального центру прав людини вважає, що це одна з найсильніших резолюцій щодо України, а також одна з найбільших взагалі в історії ООН.

"Її обсяг кардинально відрізняється від інших. І тому це вже певна така солідарність з Україною, а також усіма тими стражданнями українців, які, на жаль, тільки примножуються з тим, як примножується відсоток окупованих територій", - зазначає вона.

За словами Кислиці, постійного представника України при ООН, резолюція забезпечує верифікацію фактів щодо порушення Росією прав людини на тимчасово окупованих територіях, а також визнання цих злочинів міжнародною спільнотою.

Серед важливих новел цьогорічної резолюції, за словами Кислиці, більш конкретний опис ситуації довкола українських військовополонених. У тексті документа зафіксовані тортури, а також інші порушення міжнародного гуманітарного права щодо військовополонених. Наприклад, жахливі умови утримання, вбивства, позасудові страти.

Резолюція також містить заклик до міжнародних організацій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста, працювати більш наполегливо в контексті військовополонених.

Теги: Воєнні злочини, Російська армія, Росія, російсько-українська війна, Війна, полонені, Страта полонених, військовополонені, ООН, Кислиця Сергій

Читайте по темі:

Зеленський порівняв Путіна з Волан-де-Мортом і заявив, що з Путіним рахуються виключно через страх
ЗСУ відмінусували 1550 окупантів
У ISW розповіли, де ЗСУ досягли успіхів під час нового наступу на Курському напрямку
Російські війська просунулися в районі Торецька та поблизу п’яти інших населених пунктів на Донеччині - DeepState
Мар’яна Безугла заявила, що військово-політичне керівництво України "паразитує на ейфорії", ігноруючи реформи та порятунок людей
В Узбекистані засудили чоловіка, який воював на боці РФ і зізнався у вбивстві 10 українських військових
Зеленський назвав умову для переговорів з Путіним
"Можливість, яка випадає раз у житті": словацькі депутати вирушили у Москву, щоб "відкрити людям очі на шляху до Росії"
У 2024 році понад 100 чехів просили дозволу воювати за Україну: що вирішив Президент Чехії
Зеленський розповів, як Лукашенко вибачався за ракетні удари з Білорусі та запевняв, що не контролює ракети