Перевізника затримали «на гарячому». За допомогу виїхати з України водій мав отримати від «клієнта» п’ять тисяч доларів, натомість понесе кримінальну відповідальність.
Співробітники Ізмаїльського районного відділу поліції спільно з прикордонниками встановили, що 39-річний далекобійник з Болградського району, який здійснює міжнародні рейси на сідловому тягачу з напівпричепом, за грошову винагороду сприяє незаконному переправленню за кордон військовозобов’язаних. Правоохоронці задокументували, як водій запропонував чоловіку, що шукав варіанти виїзду за межі держави, поїхати з ним до Молдови у схованці під причепом вантажівки.
Домовившись з «клієнтом» про гонорар у сумі 5000 доларів і взявши 2000 авансу, далекобійник посадив попутника на балку під причепом і поїхав до пункту пропуску «Табаки-Мирне», де його й затримали в процесуальному порядку. Решту грошей водій мав отримати відразу після перетину державного кордону.
Слідчі вилучили у фігуранта в якості речових доказів транспортний засіб, на якому він перевозив «клієнта», мобільний телефон, який використовував для зв’язку з ним, та гроші, отримані в якості завдатку.
«На підставі зібраних доказів ми повідомили водієві про підозру в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчиненому способом, небезпечним для життя особи, яку незаконно переправляли через державний кордон України, з корисливих мотивів. Згідно з ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, чоловіку загрожує до дев’яти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в сумі 242 240 гривень. Слідчі дії проводяться під процесуальним керівництвом Ізмаїльської окружної прокуратури», – розповів начальник слідчого відділу Ізмаїльського районного відділу поліції Анатолій Маршавка.
Правопорушник вже має чотири судимості за крадіжки та незаконне поводження зі зброєю. За ці злочини він провів у в’язниці загалом три роки.