Суддю Рахівського райсуду Івана Тулика відсторонили через "румунське громадянство" та підозру в хабарництві

Суддю Рахівського райсуду Івана Тулика відсторонили через "румунське громадянство" та підозру в хабарництві
Суддю Рахівського райсуду Івана Тулика відсторонили через "румунське громадянство" та підозру в хабарництві

25 листопада Вища рада правосуддя (ВРП) розглянула дисциплінарну справу стосовно судді Рахівського районного суду Закарпатської області Івана Тулика. Його дії були оцінені на предмет порушення норм професійної етики та законодавства під час виконання суддівських обов’язків.

Видання «Слідство.Інфо» повідомляє, що даного служителя Феміди відсторонили від здійснення правосуддя за те, що він вказав у декларації громадянство Румунії. 

Так, у вересні 2024 року до Вищої ради правосуддя надійшов лист від СБУ. У декларації за 2023 рік суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Іван Тулик вказав паспорт громадянина Румунії та відповідний ідентифікаційний код. ВРП вбачає в цьому дисциплінарний проступок: «Це допущення поведінки, яка порочить звання судді та підриває авторитет зокрема у питанні моралі, чесності, непідкупності, відповідності способу життя судді, його статусу, дотримання інших норм суддівської етики та стандартів, які забезпечують суспільну довіру до суду».

Іван Тулик зазначає, що єдине його громадянство — українське, а інформація про наявність у нього іноземного громадянства не відповідає дійсності. 

 qhiukiqrihxroz

Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Іван Тулик

Адвокатка судді стверджує, що декларацію з громадянством Румунії Тулик подав помилково: «Доводи скарги СБУ ґрунтуються лише на помилковій декларації, доказів та підтвердження наявності громадянства скаржником не надано». 

Також адвокатка зазначає, що Тулик проживає у Рахівському районі Закарпатської області, у межах 30 км від спільного кордону України та Румунії. Жителі такої зони, на думку захисниці, можуть перетинати кордон за умови, що вони мають дозвіл на спрощений перетин та дійсний паспорт громадянина України для виїзду. 

До слова, Вищий антикорупційний суд у лютому 2021 року визнав служителя Феміди винним в отриманні хабаря у розмірі 10 тисяч гривень: він взяв гроші та виніс рішення на користь мешканця Рахова. За це отримав  вирок про позбавлення волі на строк 5 років з конфіскацією всього майна. Також Тулик не міг обіймати посади протягом 3 років.

Голова Рахівського районного адміністративного суду, Віктор Ємчук, у грудні 2021-го відрахував Івана Тулика зі штату, проте у червні 2022 року вирок скасували у зв’язку з закінченням строку досудового розслідування. 

Суддя домігся відновлення його на посаді у квітні 2024 року, проте зарахували його як чинного суддю з червня 2022 року. 

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Скандал з бракованими мінами: виявлено проблему з імпортним порохом – Сметанін
На Закарпатті затримали двох диверсантів, які підпалили сільську раду та вежу мобільного зв’язку
СБУ, російські зв’язки та корупційний слід: ким є претендент на посаду порту "Чорноморськ" Валерій Черкаска на прізвисько "Валера-200 баксів" насправді?
На Львівщині контррозвідка СБУ затримала учасника міжнародного наркосиндикату, який 6 років перебував у розшуку
На Дніпропетровщині затримано чоловіків, які намагались "перебити" логістику Сил оборони
У Дніпрі СБУ та ДБР розкрили масштабну схему ухилення від мобілізації
Кримінальному авторитету часів Януковича вручили підозру за вербування в’язнів на війну проти України
СБУ затримала чотирьох підлітків, які підпалювали енергетичні об’єкти в Миколаївській області за завданням РФ
В окупованому Криму агент ЗС РФ вербував 14-річних дітей для підготовки до штурмових операцій
СБУ затримала 16-річну агентку російського ГРУ, яка шпигувала за ППО Чернігова

Коментарі:

comments powered by Disqus