Важливий поворот в конфлікті на Сході: Асад втратив контроль над Алеппо

Важливий поворот в конфлікті на Сході: Асад втратив контроль над Алеппо
Важливий поворот в конфлікті на Сході: Асад втратив контроль над Алеппо

Сирійські повстанці на чолі з військовим опозиційним угрупованням «Хаят Тахрір аш-Шам» взяли під контроль друге за величиною місто Сирії Алеппо.

Про це у неділю, 1 грудня, в інтерв’ю AFP заявив Рамі Абдель Рахман, голова Сирійського наглядового центру з прав людини, що базується у Великобританії.

За словами Рахмана, угруповання "Хаят Тахрір аш-Шам" і союзні повстанські угруповання "контролюють місто Алеппо, за винятком районів, контрольованих курдськими силами".

Вперше від початку громадянської війни Алеппо "вийшло з-під контролю сил сирійського режиму", заявив Рамі Абдель Рахман.

Раніше повідомлялось, що бойовики угруповання "Хаят Тахрір аш-Шам" здійснили блискавичний наступ і взяли під свій контроль майже все місто Алеппо на північному заході країни. Захоплений аеропорт, а також перекриті усі автошляхи до міста. Також повстанці з північно-західної провінції Ідліб просуваються дедалі глибше в райони, що були підконтрольні сирійській армії.

Читайте по темі: Глави МЗС Євросоюзу обговорять можливе зняття санкцій із Сирії наприкінці січня - Кая Каллас

Угруповання "Хаят Тахрір аш-Шам" вважається наступником "Фронту Аль-Нусра", колишнього відгалуження терористичної організації "Аль-Каїда" в Сирії. Незважаючи на публічний розрив з "Аль-Каїдою" і зміну назви в 2016 році, "Хаят Тахрір аш-Шам" переслідує салафітсько-джихадистську ідеологію, зазначає американський аналітичний центр Центр стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS). Діяльність цієї терористичної організації зосереджена на території Сирії.

З 2012 до 2016 року місто Алеппо внаслідок боїв і бомбардувань було масовано зруйноване. Після повного відновлення над ним контролю уряду Сирії велику його частину відбудували. Станом на зараз в Алеппо мешкають близько 2,5 мільйона людей. 

Нагадаємо, громадянська війна в Сирії триває з 2011 року. Вона розпочалася як локальне громадянське протистояння, що поступово переросло в повстання проти режиму Башара Асада. Із часом у неї втягнулись не тільки основні держави регіону, але й міжнародні організації, військово-політичні угруповання та інші країни. Основні учасники конфлікту – регулярні військові формування, які виступають на стороні президента Башара Асада, формування «поміркованої» сирійської опозиції, курдські регіоналісти, а також різні терористичні угруповання.

Сторони конфлікту отримують військову допомогу від інших держав: підтримку урядовим силам надають Росія та Іран, тоді як сирійська опозиція отримує допомогу від західних держав, Туреччини та монархій Перської затоки.

Підтримуване Іраном ліванське угруповання «Хезболла» теж допомагало режиму Асада у громадянській війні та мало присутність у Сирії. Однак зараз воно зосередило свої сили в Лівані, щоб відбивати наступ Ізраїлю на півдні країни.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Спецслужби вийшли на слід "найбільш розшукуваної жінки Франції": терористку Хаят Бумедьєн знайшли в Сирії
У Сирії виявили ще одне масове поховання
Шокуючі кадри біографії: новопризначений Міністр юстиції Сирії Шаді Аль-Ваїсі причетний до страти двох жінок у 2015 році
Ізраїль провів один із найбільших рейдів: 100 винищувачів і 120 спецпризначенців знищили іранський завод ракет у Сирії
Дружба з Путіним має свій "особливий" побічний ефект: в Росії намагалися отруїти Башара Асада
Башар Асад – корупційний лідер 2024 року: OCCRP підсумувала його роль у глобальному хаосі
Міністр МЗС України Андрій Сибіга з неанонсованим візитом у Дамаску зустрівся з лідерами Сирії та ісламістського руху
У Сирії заявили про «стратегічні інтереси» з Росією
У Лівані за підробленими паспортами затримали близьких родичів Башара Асада
Путін готовий пожертвувати всім заради перемоги над Україною – Foreign Affairs

Коментарі:

comments powered by Disqus