У податкову службу Сумської області повертаються кадри, причетні до судових програшів ДПС перед бізнесменами, що може негативно відобразитися на поповнення державного бюджету.
Про це пише міжнародне детективне агентство Absolution.
Так, попри майже двомісячний марафон розголосу про справжню сутність на посаді в.о. голови управління регіону Олени Хотенко, вона продовжує формувати команду в ДПС у Сумській області.
Таємний співмешканець голови Сумської податкової Хотенко подався на посаду у ДПС
На час пересиджування Хотенко в тіні нардеп Данило Гетманцев, як стверджує бюро, призначив тво Світлану Краснюкову. Через неї Хотенко нібито повернула на роботу «досвідчену» юристку Ірину Шинкаренко (Семерню). На початку листопада остання знову стала начальником управління правового забезпечення обласної податкової. За чотири місяці, поки Семерня була звільненою, вона отримала посвідчення адвоката та встигла заснувати АБ «Семерня і партнери».
Дехто помилково вважає, що юридична служба в податковій відстоює інтереси держави. Зазвичай для реальних платників податків виграш судової справи є чи не останнім шансом повернутися до нормального господарювання. Без сплати донарахувань, штрафів, без можливого банкрутства. Тому, «якісно» програна податковою службою справа і вартує більше – до 50% від суми позову. Також у цю вартість входить і змова з іще однією стороною – судом. Тобто правове забезпечення податкової служби, судове супроводження є надзвичайно ласим шматком для Хотенко. Не менш ласим, ніж відшкодування ПДВ, блокування накладних, підакцизка, аудит.
Читайте по темі: Хаос замість прозорості: що не так із гральною індустрією в Україні і що з цим хоче робити влада
Раніше вже повідомлялось, що Семерня у судах підігрує бізнесменам проти власної структури, де вона працює. Вона зволікає з наданням доказів суду, а також з апеляційним оскарженням.
У деяких справах Семерня проявляє неабиякий юридичний талант. Справи виграні бездоганно, навіть в касаційному суді. В обох випадках мова йде про мільйонні суми штрафів.
Ірина має стрімку та «потужну» кар’єру: для подолання шляху від старшого державного ревізора – інспектора сектору інформаційно-аналітичної роботи управління супроводження судових справ (2019-2020) до начальника управління правового забезпечення (2021) їй знадобилось лише два роки.
Уявіть, на що мала піти молода юристка, фактично, вчорашня випускниця, щоби стати керівником такого потужного управління у податковій службі? Вдалим співпадінням стала і хоча не тривала, проте «корисна» робота Семерні у судовій системі. Тобто, там її знають, як «свою».
Ще одним фактором, який свідчить про формування своєї команди Хотенко, є медійна кампанія, розпочата проти керівника управління аудиту податкової Людмили Дядченко.
Схоже, на відміну від Семерні досвідчена Дядченко проявила неабияку принциповість та незгоду з пропонованими Хотенко умовами поборів. Разом з цим такий вихід Хотенко у публічну площину може свідчити і про початок конфлікту з ДПС. Зазвичай керівники рівня Дядченко по тихому йдуть після погодження з ДПС. Або ж їх звільняють в адміністративний спосіб – скорочують, реорганізують, проводять службове розслідування. Однак, бачимо, що ДПС відстояло Дядченко. Загалом картина свідчить, що більшість керівників «цінних» напрямків – відшкодування ПДВ, блокування накладних, незаконне виробництво підакцизної групи (пальне, алкоголь, і головне – виробництво сигарет), борг, оподаткування юридичних та фізичних осіб – «лягло» під Хотенко.