Київські митники завадили вивезенню до Чехії раритетної кінокамери

Київські митники завадили вивезенню до Чехії раритетної кінокамери
Київські митники завадили вивезенню до Чехії раритетної кінокамери

Митники у Києві зупинили вивезення до Чехії кінокамери "Конвас-автомат 1КСР" 1957 року випуску. Це відомий свого часу інструмент, яким знімали документальне відео, і навіть брали до космосу на радянських космічних кораблях "Восток". Камеру вклали до одного з поштових відправлень, що прямувало до Чехії з Києва.

Про спробу вивезення предмету, що має значну культурну та історичну цінність, розповіли у Державній митній службі. Там зауважили, що раритет виявили під час митного контролю у одному з міжнародних поштових відправлень, що прямувало до Чехії. А значну культурну та історичну цінність артефакту підтвердили для митників експерти Державного політехнічного музею імені Бориса Патона при КПІ ім. Ігоря Сікорського.=

"Кінознімальний апарат "Конвас-автомат 1КСР" 1957 року випуску - це легендарна ручна камера, яку фахівці називають прототипом сучасних екшн-камер на кшталт GoPro. Цей тип камер використовували на радянських космічних кораблях "Восток", активно застосовували в українських кіностудіях — "Укртелефільм", "Укркінохроніка", кіностудії ім. О. Довженка та інших", - кажуть у Держмитслужбі.

Такі камери дозволяли знімати кадри не статичними планами, панорамами чи проїздами на крані/візку, а просто в русі - з рук, авто чи човна та літака. Саме "Конвас" відкрив нові горизонти для радянського й українського кінематографа у середині ХХ століття. Ба більше, фахівці кажуть, що подібні "екшн-камери" можна використовувати у зніманні фільмів і сьогодні.

Прикметно, що така камера є ще й досить коштовною. Так, на сайті Violity, яким послуговуються українські колекціонери для купівлі/продажу цінних для них речей та предметів, такий прототип екшн-камери був виставлений на продаж за понад 100 тисяч гривень (втім, пізніше ціну знизили до 85 тисяч через наявність вад).

Оскільки фахівці встановили, що камера має високу культурну цінність, її вилучать у власника, що намагався переправити "Конвас" за кордон. Аби запобігти цьому, відправник мав би отримати спеціальне свідоцтво на вивезення. Тепер знахідка може поповнити Музейний фонд України і зайняти почесне місце серед технічних експонатів, що зберігають історію нашого кіно.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Начальник поліції Черкаської області Олег Гудима саботує боротьбу з контрабандними сигаретами, попри прямі розпорядження міністра Клименка
Викрито канал постачання наркотиків в Україну через посилки з Німеччини
Боротьба з контрабандою в Україні: відсутні результати, за півтора року не винесено жодного реального вироку
Завозять дешевше, ніж коштує виробництво: митниця «кришує» імпорт телевізорів — держава втрачає десятки мільйонів
Компанія контрабандиста Пересоляка є головним постачальником дронів Mavic для ЗСУ
В Україну намагалися ввезти каучук іранської компанії з офісом у Москві
Від "диктаторських законів" до бізнес-імперії: що відомо про таємниці родини Калетників
У Польщі поліція знайшла у вантажівці понад 100 кг кокаїну
Суд поновив справу “короля контрабанди” Альперіна: серед підозрюваних — сестра топа НАБУ Скомарова, який хоче очолити БЕБ
700 тисяч доларів готівкою — не привід звільняти: митник Бурдейний роками зберігає контроль над «Ягодином»

Коментарі:

comments powered by Disqus