Схеми Ткаченка: «Ліберті Фінанс» незаконно переводила готівку в криптовалюту під прикриттям ліцензії

Схеми Ткаченка: «Ліберті Фінанс» незаконно переводила готівку в криптовалюту під прикриттям ліцензії
Схеми Ткаченка: «Ліберті Фінанс» незаконно переводила готівку в криптовалюту під прикриттям ліцензії

ТОВ «ФК Ліберті Фінанс», яке входить до «Кит Груп» харків’янина Антона Ткаченка, займалося нелегальним обміном криптовалюти. СБУ викрило одну з таких схем у Кропивницькому. 

Про це стало відомо з кримінального провадження за ч.2 ст.200 КК, яке вже розглядає суд.

Нелегальний обмін криптовалюти  діяв під прикриттям офіційного обмінного пункту ФК «Ліберті Фінанс» на вулиці Велика Перспективна, 32/11 (приміщення обмінного пункту Kitgroup). За фасадом легальної діяльності ховалася складна схема, яка дозволяла конвертувати готівку в електронні гроші, обходячи вимоги Національного банку України.

Все почалося з повідомлення про підозрілі операції. У травні 2021 року місцевий житель намагався обміняти криптовалюту Bitcoin через обмінний пункт, але отримав значно менше коштів, ніж очікував, а при повторній спробі залишився взагалі без грошей. Цей випадок привернув увагу правоохоронців, які розпочали розслідування.

Підозру отримала касирка фірми Ольга Кузьмівна Білан, яка, за даними слідства, разом із невстановленими особами організувала незаконний обмінник. Вони діяли через Telegram-канал під назвою «обмін валют» (@alexkitgroup), який забезпечував анонімність та конспірацію. Клієнти, бажаючи обміняти готівку на електронні гроші, зв’язувалися через месенджер, отримували інструкції та передавали кошти касирці в окремій кімнаті, позначеній як «службове приміщення».

 qhiukiuiqxuroz

Клієнти передавали готівку, вказували реквізити електронних гаманців, а згодом отримували підтвердження транзакцій у вигляді скріншотів у Telegram. Наприклад, у вересні 2022 року один із клієнтів передав 32 тис. гривень, отримавши натомість 771 долар на свій електронний гаманець. У іншому випадку клієнт передав 200 тис. гривень, отримавши 4523 долари. Гроші надходили з невідомих гаманців, власників яких так і не вдалося встановити.

Прикриття легальним бізнесом
Пікантності історії додає той факт, що обмінник діяв у приміщенні легального пункту обміну валют, який мав ліцензію на торгівлю валютами, але не на операції з електронними грошима.

Це порушення закону України «Про платіжні системи та переказ коштів» дозволило зловмисникам заробляти на незаконних комісіях, обходячи офіційні вимоги.

У суді жінку захищають чотири адвокати компанії: Олег Коротенко, В’ячеслав Усатенко, Юрій Кричун та Лариса Любович.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Правоохоронці викрили на Сумщині кібершахрая, який продав неіснуючих біткоїнів на 160 тисяч доларів
Ексгубернатор Нігерії переписав свою нерухомість у США на інших осіб після арешту за розкрадання 4,4 мільйона доларів
У Полтаві знайдено мертвим псевдоволонтера, який раніше проходив у справі про шахрайство
НБУ попереджає про фішингові листи, начебто надіслані від імені Нацбанку
Фінансова афера на мільярди: за що одіозну схемницю та співвласницю Ibox Bank Альону Шевцову оголошено в міжнародний розшук
Ошукують пенсіонерів та вимагають чинити диверсії: в Україні з’явилася нова шахрайська схема
Шахраї використовують ШІ, щоб оформлювати освітні кредити від імені студентів
Шахраї маскуються під Червоний Хрест: українців дурять фейковою допомогою та збирають персональні дані
Автошахрай та власник «Айрон Моторс» та «Південний шлях» Володимир Філіппов веде бізнес разом з громадянином країни-агресора
Єврокомісія оновила перелік країн із підвищеним ризиком відмивання коштів

Коментарі:

comments powered by Disqus