Схема на 664 мільйони: у справі про трансформатори для «Харківобленерго» фігурує родич співвласника «Кварталу 95» Тимура Міндіча

Схема на 664 мільйони: у справі про трансформатори для «Харківобленерго» фігурує родич співвласника «Кварталу 95» Тимура Міндіча
Схема на 664 мільйони: у справі про трансформатори для «Харківобленерго» фігурує родич співвласника «Кварталу 95» Тимура Міндіча

За процесуального керівництва САП детективи НАБУ повідомили про підозру організатору розкрадань грошей державного АТ «Харківобленерго» під час закупівель обладнання у 2021 році на 664 млн грн.

Про це повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Цю особу детективи затримали під час спроби залишити територію України. За даними «Наших грошей», йдеться про одного з близьких родичів Тимура Міндіча, близького товариша президента України Володимира Зеленського. Він є основним співвласником ТОВ «Квартал 95» з 50% статутного капіталу. Решту розподілено між колишнім першим помічником президента Сергієм Шефіром та багаторічним режисером «кварталу» Андрієм Яковлєвим.

 qhiukiuiqxuroz

Справа стосується закупівель по завищених цінах на тендерах «Харківобленерго» у 2021 році – двох закупівель лічильників електроенергії на 301 млн грн та на 35 млн грн, а також трансформаторів на 328 млн грн. Про завищені ціни на трансформатори тоді писали «Наші гроші» (див. «Харківобленерго» дало третину мільярда на трансформатори по втричі завищеній ціні).

У межах досудового розслідування встановлено, що в.о. генерального директора АТ «Харківобленерго» у змові з особою, що здійснювала контроль за низкою комерційних підприємств-постачальників енергетичного обладнання, створили організовану групу. Впродовж квітня – вересня 2021 року керівник АТ «Харківобленерго» забезпечив обрання двох «потрібних» компаній переможцями закупівель послуг із постачання 11 904 одиниць трансформаторного обладнання та 79 425 одиниць електровимірювальних приладів (лічильників та допоміжного обладнання).

Відповідно до завдань і розподілених ролей керівник відділу Харківської торгово-промислової палати та приватний оцінювач, діючи в інтересах майбутніх переможців, забезпечили формування свідомо завищеної очікуваної вартості закупівель.

Слідчі нарахували завищення цін на 132,5 млн грн. Але після укладення тендерних угод ці договори були виконані лише частково, у тому числі через вторгнення РФ та проведення слідчих дій детективами НАБУ. Тому фактичних збитків було нанесено менше – слідство нарахувало 12,5 млн грн.

Наразі у цій справі повідомлено про підозру 8 особам.

Юрій Ніколов, “Наші гроші

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Офіс генпрокурора: Екскерівник філії "Лісів України" під час війни незаконно збагатився на 44 мільйони
Зеленський вручив державні нагороди військовим та сім’ям Героїв України
ДБР прийшло з обшуками до сина нардепки Южаніної: “ЄС” заявляє про політичні репресії та помсту Банкової
Суд ухвалив рекордну антикорупційну угоду: обвинувачені в одеській справі компенсують понад 1 мільярд гривень збитків
Розкрадання 4,6 мільйонів на відновленні житла: викрито 9 осіб, серед них посадовці Бучанського району
Фіктивні відрядження і бойові доплати: у ДБР розкрили нові деталі у справі про махінації в 110-й бригаді
Директора філії Держрезерву підозрюють у розтраті понад 3,8 мільйона гривень
Президенту Національної академії аграрних наук оголосили підозру у розтраті бюджетних коштів
СБУ саботує конкурс на голову БЕБ за вказівкою корупціонерів, — ЗМІ
Годинник Rolex, сережки Dior і мільйони готівкою: У Тетяни Крупи знайшли нові корупційні активи

Коментарі:

comments powered by Disqus