Російська нафта не потрібна Європі: за підсумками 2022 року постачання скоротилося на 90%

Частково замінити російську нафту ЄС збирається за рахунок збільшення закупівель в інших країнах, насамперед у США та на Близькому Сході.
Повномасштабний напад Росії на Україну змусив Європу прискорити план прощання з російською нафтою. Так, за підсумками 2022 року країни Європейського союзу на 90% скоротили постачання "чорного золота" із РФ. Про це в інтерв’ю "Укрінформу" заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
Дипломат наголосив, що за час війни Євросоюз запровадив дев’ять пакетів санкцій проти Москви. Таким чином, ЄС зменшив залежність від російських енергоресурсів.
"Ми радикально зменшили енергетичну залежність від Росії, адже однією з головних санкцій ЄС стало припинення 90% постачання російської нафти до Європи до кінця 2022 року, а потім і позбавлення Москви відповідних доходів", - сказав Маасікас.
Також він нагадав, що Кремль може продавати нафту іншим країнам, але за зниженою вартістю.
"Доходи від таких продажів обмежені тим фактом, що Росія змушена робити це зі значною знижкою на кожен барель - російська нафта продається за ціною приблизно на 30 доларів нижче, ніж у середньому у світі", - зазначив дипломат.
Частково замінити російську нафту ЄС збирається за рахунок збільшення закупівель в інших країнах, насамперед у США та на Близькому Сході.
Читайте по темі:










Коментарі:
comments powered by Disqus











