Путін масштабно прорахувався: постачання нафти з Росії обвалилося разом із доходами агресора

Доходи Росії від експорту нафти впали до найнижчої за 2022 рік позначки. З огляду на досить низьких цін різко скоротилося і кількість покупців. Країни ЄС фактично запровадили ембарго (за винятком Болгарії), але в результаті менше нафти почали купувати й Індія, Туреччина, Китай – нібито надійні покупці російських енергоресурсів.
Як повідомляє Bloomberg , постачання нафти з РФ впали до найнижчого рівня за 2022 рік в останні чотири тижні року. "Вантажі, що прямують до Китаю, Індії та Туреччини, які стали рятувальним колом для російських поставок, витіснених з Європи, впали вже втретє", - йдеться у публікації.
Що із обсягами?
Загальний морський експорт впав на 117 000 барелів на день до 2,615 мільйонів барелів у середньому за чотири тижні.
Санкції ЄС призвели до набагато триваліших рейсів для постачання, причому поїздки тепер займають у середньому 31 день із балтійських портів до Індії, порівняно із сімома днями від тих самих терміналів до Роттердама.
Експорт російської морської нафти до європейських країн впав до 167 000 барелів на день за 28 днів до 30 грудня, причому Болгарія є єдиним європейським пунктом призначення. Ці цифри не включають постачання до Туреччини.
Що із грошима?
Приплив коштів у РФ просів на тлі поєднання санкцій G-7 та Європейського союзу, покликаних покарати президента Володимира Путіна за напад на Україну. Шторми, мабуть, відіграли значну роль, порушуючи потоки з чорноморських і тихоокеанських портів. Крім того, вплинула і заборона ЄС купувати російську нафту морськими шляхами.
Приплив коштів у військову скриню Кремля від його мита на експорт сирої нафти впав на 15 мільйонів доларів, або на 12%, до 108 мільйонів доларів за сім днів до 30 грудня, тоді як чотиритижневий середній дохід упав на 3 мільйони доларів до 110 мільйонів доларів. Хоча щотижневі доходи від експортного мита відновилися після спаду, що спостерігався за тиждень до 16 грудня, менш волатильний чотиритижневий середній показник був найнижчим за рік.
Груднева ставка мита склала $5,91 за барель, виходячи із середньої ціни Urals у $71,1 за барель, свідчать дані Міністерства фінансів Росії. Ставка мита на січень на 61% нижча і становить $2,28 за барель, що є найнижчим показником із червня 2020 року, коли ціни на нафту постраждали від кризи Covid-19.
Путін прорахувався: замінити на Азію ринок ЄС не вдається. А падіння доходів, ймовірно, продовжиться.
Читайте по темі:










Коментарі:
comments powered by Disqus











