Суд повернув під варту жінку, яка корегувала ворожий вогонь і здавала окупантам позиції ЗСУ в Харкові

Жінку, яку підозрюють у коригуванні російського вогню по Харкову, знову повернули під варту. Таке рішення ухвалив суд апеляційної інстанції, вона пробуде за ґратами до 19 лютого 2023 року.
Раніше суд першої інстанції звільнив підозрювану з-під варти під заставу майже півмільйона гривень, прокуратура ж подала апеляційну скаргу, домагаючись арешту для неї без права внесення застави. Про це повідомляє "Громадське Харків".

За даними видання, апеляційну скаргу у справі Дарії Кригіної, яка звинувачується в коригуванні вогню РФ у Харкові, суд задовольнив частково. Жінці продовжили утримання під вартою до 19 лютого 2023 року без визначення застави.
"Ми не погоджуємося з цим рішенням, але будемо його виконувати. Ми продовжуємо наполягати, що вона невинна. Наразі є відповідні висновки за результатами експертизи поліграфа, які вказують, що вона жодних злочинів не робила. Ми дотримуємося цієї позиції. Виконуємо всі обов’язки, які були покладені попередньою ухвалою", — цитує "Громадське" коментар адвоката підозрюваної Олександра Дударєва.
Нагадаємо, за даними Служби безпеки України, Данія Кригіна, яка приїхала до Харківської області з тимчасово окупованої території України, передавала координати та допомогла армії РФ скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торгових об’єктах та житлових кварталах у центрі Харкова. Для зв’язку з окупантами так званої "ЛНР", за даними СБУ, вона використала свого дядька, який залишився на окупованій частині Луганщини.


Внаслідок ракетних обстрілів, у коригуванні яких підозрюють жінку, загинули та поранені мирні жителі Харкова.
23 грудня Дзержинський районний суд Харкова дозволив вийти під заставу у півмільйона Дарії Кригіної, яка здавала позиції Збройних сил України та координати критичної інфраструктури у Харкові.
Сама Кригіна своєї провини не визнає, її захист стверджує, що докази у справі були сфальсифіковані. На час слідства адвокати Кригіної вимагали для неї домашнього арешту, тоді як прокуратура наполягала на утриманні під вартою без можливості виходу під заставу, оскільки в правоохоронних органах передбачається ризик, що вона може втекти на тимчасово окупованих територіях, де залишилися родичі.
Харківські ЗМІ писали, що 29-річна уродженка Луганської області Кригіна навчалася у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого, її однокурсником був заступник голови Харківської обласної ради Богдан Мальований, який мав паспорт громадянина Росії.
"Диплом юристки-міжнародниці у т.зв. "ЛНР" Кригіною не знадобився. І навіть кандидатська не допомогла. Вона намагалася продавати кондитерські вироби, влаштувалася в маркетингове агентство для роботи в окупованому Луганську, працювала дизайнером. Кригіна активно їздила на окуповану територію, була У Ялті, минулого року їздила до Москви, після початку повномасштабного військового вторгнення РФ у своїх соцмережах вона написала, що "знайшла плюси в обстановці". Схоже, це була робота на російські спецслужби", - писали харківські журналісти.
Читайте по темі:










Коментарі:
comments powered by Disqus











