Хустський карʼєр ймовірно недоплатив ренту за користування надрами

Хустський карʼєр ймовірно недоплатив ренту за користування надрами
Хустський карʼєр ймовірно недоплатив ренту за користування надрами

Територіальне управління Бюро економічної безпеки України в Закарпатській області розслідує імовірне заниження компанією ПрАТ «Хустський карʼєр» податкових зобов`язань з рентної плати за користування надрами на майже 3,9 млн грн.

Про розслідування стало відомо з ухвали суду, якою ТУ БЕБ у Закарпатській обл. дозволили провести огляд території ПрАТ «Хустський кар`єр» – з метою встановлення загального об`єму видобутої гірничої маси та отриманої у подальшому продукції (вихідних даних для проведення розрахунків щодо обсягів добутої гірничої маси, отриманої та реалізованої продукції), визначення конкретного виду продукції, що отримана внаслідок обробки чи в інший спосіб; зберігається на складах або підготовлена для відвантаження, з метою використання такої інформації під час проведення товарознавчих, економічних та інших експертиз.

Як випливає з тексту ухвали, слідство встановило (спираючись на дані Єдиного реєстру податкових накладних – ЄРПН), що до липня 2021 р. середня вартість реалізації Хустським карʼєром продукції «камінь бутовий» склала 275,56 грн/т.

Карʼєру в Закарпатті закидають недоплату ренти за користування надрами eiqrtihridzhroz

З липня 2021 року компанія здійснювала реалізацію каменю бутового вже по ціні 53,42 грн/т (обсягом 100% виключно на ТОВ «ХГУ»).

Читайте по темі: Підозрілі мільйони на держслужбі: як податківець Матьола йде «в ногу» з елітою

Із січня по лютий 2022 р. – здійснювалася реалізація продукції «гірнича маса» за ціною 35.50 грн/т (обсягом 100% на ТОВ «ХГУ» і на ПрАТ «Кривий Ріг Цемент»).

З лютого 2022 року по 2023 рік «ПрАТ «Хустський Карʼєр» здійснював реалізацію «гірнича маса» обсягом 100% виключно на ПрАТ «Кривий Ріг Цемент» за «аномально низькими цінами».

Через наведене, слідством проведено дослідження середньої ціни на веб-сайтах з продажу корисних копалин у всесвітній мережі «Інтернет» (охоплює 2022 рік та першу половину 2023 року включно), в ході чого встановлено середню ціну на «Камінь бутовий» (гірнича маса) в мережі Інтернет 343,33 грн/т з ПДВ (274,67 грн/т без ПДВ).

Детектив зазначає, що службові особи ПрАТ «Хустський Карʼєр» з метою заниження податкових зобов`язань з рентної плати за користування надрами, під час здійснення фінансово-господарських операцій у період з 01 липня 2021 року по 30 червня 2023 року, внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, а саме занижені ціни одиниці товарної продукції в розрахунку податкових зобов`язань, що призвело до ймовірного заниження рентних платежів на суму 3 888 831,32 грн, тобто до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.

У БЕБ також посилаються на аналітичне дослідження оцінювання ризиків та/або правопорушень у фінансово-господарській діяльності Приватного акціонерного товариства «Хустський кар`єр», за наслідками якого складено відповідний Аналітичний продукт (висновок аналітика).

ПрАТ «Хустський карʼєр» засновано в 1996 р.. Статутний капітал 3 278 520,00 грн. Реєстрація – с. Рокосово, Хустський р-н, Закарпатська обл.. Кінцевий бенефіціарний власник: Флоріан Гут (громадянин Німеччини, зареєстрований в Туреччині), через компанію Самста Лімітед (Samsta Limited, Кіпр). Керівник: Васько Юрій. Компанія розробляє Рокосівське родовище андезиту (спецдозвіл №801 дійсний до 2037 р.) (YouControl).

04.01.2024 ІА NADRA.INFO звернулося до ПрАТ «Хустський карʼєр» із низкою запитань. Але протягом двох тижнів у компанії не змогли ані підтвердити, ані спростувати викладене, закиди детективів БЕБ не прокоментували. 

Нагадаємо, в січні 2023 р. Вищий антикорупційний суд (ВАКС) почав розглядати справу за позовом Міністерства юстиції до підсанкційного громадянина Російської Федерації Олега Дерипаски та ПАТ «Об’єднана компанія «РУСАЛ». У переліку активів до стягнення опинилися Хустський і Жежелівський карʼєри, якими до листопада 2021 р. володіла австрійська група SТRАВАG SЕ (з часткою під опосередкованим контролем Олега Дерипаски). В лютому 2023 р. ВАКС ухвалив рішення конфіскувати обидва карʼєри в дохід держави. Тоді ж зʼясувалося, що кіпрська компанія Самста Лімітед в 2021 р. купила акції цих товариств у STRABAG SE за кошти компанії з Ліхтенштейну Financial & Investment Energy Holding (F.I.E.H.) Establishment, яку контролює Віталій Антонов.

В червні Апеляційна палата ВАКС скасувала конфіскацію Хустського і Жежелівського карʼєрів.

Теги: Флоріан Гут, Родовище Рокосівське, Рента, ПрАТ Хустський карʼєр, ПрАТ Жежелівський Карʼєр, Дерипаска Олег, Васько Юрій, Антонов Віталій, Samsta Limited, Бюро економічної безпеки (БЕБ), Закарпатська область, ПрАТ Хустський карʼєр

Читайте по темі:

Суд розблокував рахунки українського онлайн казино Cosmolot
Одеський БЕБ під керівництвом Мунтяна і Першина прикриває схеми експорту аграрної продукції на десятки мільярдів гривень
Мільярди на папері: як агроекспортери в Одесі уникають податків через «відшкодування»
Гендиректор UMG Андрій Горохов та власники ОККО причетні до розкрадання в Держгеонадрах
Мільйонні активи під час війни: родина закарпатського податківця Петріченка розкішно живе на "скромну" зарплату
На Львівщині правоохоронці викрили cхему ввезення авто під виглядом гуманітарки
Корупційні схеми в.о. голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького: чому НАБУ не реагує і хто захищає чиновника
На березі річки Тиса на Закарпатті виявили тіло чоловіка
Чому податкова сфера України - це катастрофа
Детективи БЕБ викрили у столиці тютюнову фабрику на підробці цигарок відомих брендів