Російський суд арештував активи італійського банку UniCredit на 463 млн євро. Це стало найбільшою конфіскацією активів бакну з ЄС в РФ. Італійський суд збиреться 20 травня на нараду для того, щоб обговорити ситуацію.
Як пише Reuters, напередодні Європейський центральний банк сказав кредиторам єврозони, які здійснюють операції в країні, прискорити свої плани з виходу з РФ. Російський суд постановив накласти арешт на активи, рахунки та майно UniCredit, а також на акції двох дочірніх компаній у рамках позову щодо припиненого газового проекту за участю італійського банку.
Рішення арбітражного суду Санкт-Петербурга коштуватиме 462,7 мільйона євро ($503 мільйони) у цінних паперах, нерухомості та рахунках, що належать UniCredit, а також на 100% акцій UniCredit Leasing і UniCredit Garant. Ці дві компанії є дочірніми компаніями AO UniCredit Bank, російського підрозділу італійської групи, активи якого станом на кінець 2023 року становили 8,67 мільярда євро.
Банк був одним із кредиторів-гарантів за контрактом на будівництво газопереробного заводу в Росії з німецькою Linde, розірваним через санкції Заходу. Коли проект було зупинено, Санкт-Петербурзький РусХемАльянс, спільне підприємство, яке на 50% належить російському газовому гіганту "Газпром", здійснив передоплату в 2 мільярди євро. UniCredit видала частину гарантійного пакету на користь "РусХім" від імені Linde.
Верховний суд Великої Британії зобов’язав "РусХім" припинити судитися з UniCredit в Росії через припинення газового проекту. Але російський суд відхилив юрисдикційний захист UniCredit і призначив слухання на другий квартал."РусХім" звернувся до суду Санкт-Петербурга після підключення схеми гарантій, вимагаючи вимоги про оплату, які UniCredit не змогла виконати через санкції.