Російська пропаганда використовувала сервіс Cameo для поширення дезінформації

Російська пропаганда використовувала сервіс Cameo для поширення дезінформації
Російська пропаганда використовувала сервіс Cameo для поширення дезінформації

Російські пропагандисти використовували відео знаменитостей із платформи Cameo для поширення своєї антиукраїнської дезінформації.

Про це заявили дослідники з кібербезпеки Центру аналізу загроз корпорації Microsoft, повідомляє CNN

Починаючи з липня, проросійські соціальні медіа-канали поширювали відео з американськими знаменитостями, які були "змонтовані обманним шляхом для просування антиукраїнської пропаганди", йдеться у звіті.

Cameo - популярний веб-сайт, де люди можуть платити публічним особам за персоналізовані відеозвернення.

Знаменитості, яких використала російська пропаганда, вочевидь, не знали, що ці відео потім були змонтовані таким чином, що виглядали як напади на Президента України Володимира Зеленського.

"Короткі відеозвернення, в яких знаменитості часто просять "Володимира" звернутися за допомогою від наркозалежності, були відредаговані невідомим авторами з додаванням емоджі і посилань", - йдеться у доповіді.

Відео широко поширювали проросійські сторінки в соціальних мережах, а потім - і російські ЗМІ, яких підтримує держава, де їх позиціонували як звернення безпосередньо до Президента Зеленського, зауважується в доповіді.

Читайте по темі: Британська розвідка пояснила блокування у Росії месенджера Signal

Дослідники Microsoft заявили, що спостерігали щонайменше сім таких маніпуляцій з відеозверненнями знаменитостей, які використовувалися з кінця липня 2023 року. Окрім актора Елайджи Вуда і боксера Майка Тайсона, у відеороликах фігурували інші американські знаменитості, такі як Прісцилла Преслі, актори Дін Норріс, Кейт Фленнері та Джон МакГінлі.

У деяких випадках відео були змонтовані так, щоб виглядало так, ніби це інтерв’ю для новинних агентств або з власного акаунта знаменитостей у соціальних мережах - і були частиною широких закликів до Зеленського про допомогу у зв’язку з видуманою проблемою зловживання психоактивними речовинами.

Представник Cameo повідомив CNN, що компанія не коментує публічно "деталі своїх розслідувань Trust & Safety". Однак додали, що подібні відео "порушують Правила спільноти Cameo, і у випадках, коли такі порушення підтверджуються, Cameo, як правило, вживає заходів для видалення проблемного контенту і призупиняє дію облікового запису покупця, щоб запобігти подальшим проблемам".

Теги: соцмережі, Microsoft, ЗМІ, дезінформація, Cameo, російська пропаганда

Читайте по темі:

Х виплатила 600 тисяч доларів чоловіку, звільненому за ігнорування Маска
У Туреччині поліція затримала 18-річного хлопця, який поранив п’ятьох осіб і транслював напад у соцмережах
В РФ занепокоєні тим, що ЗСУ в Курській області не знущаються з місцевих
На Тернопільщині засудили громадянку Росії, яка поширювала ворожу пропаганду
Туреччина відновила доступ до Instagram після тижневого блокування
У Росії почали підготовку до блокування WhatsApp
У Росії почали блокувати захищений месенджер Signal
Мадуро заборонив доступ до соцмережі Х у Венесуелі
Іранські хакери атакували чиновників США перед виборами, - Microsoft
У Києві на Воскресенці горить ресторан