Росіяни намагаються максимально здешевити виробництво "Шахедів", — ЗМІ

Росіяни намагаються максимально здешевити виробництво "Шахедів", — ЗМІ
Росіяни намагаються максимально здешевити виробництво "Шахедів", — ЗМІ

РФ спеціально замовляє спрощені двигуни для власних Shahed-136 та загалом ще більше спростила конструкцію цього далекобійного дрона.

Про це повідомляє Defense Express

Виробництво у РФ "Шахедів" під назвою "Герань-2" продовжує віддалятись від оригінальної іранської конструкції Shahed-136 при цьому у бік ще більшого здешевлення. Про це говорить аналіз уламків далекобійних дронів збитих за останній час.

Зокрема, як стало відомо редакції з власних джерел, зміни були внесені у двигун, який і так не відрізняється високою вартістю, бо MD550 (який є копією німецького Limbach L550E) є двотактним двигуном потужністю 50 к.с. Але він був спрощений і на них вже не встановлюють стартер та маховик.

Спрощений MD550 для Shahed-136 eiqkiqttitrroz

Спрощений MD550 для Shahed-136

Для порівняння наведемо фото оригінального двигуна, який використовувався раніше:

Оригінальний MD550 для Shahed-136

Оригінальний MD550 для Shahed-136

Враховуючи те, що самі двигуни здебільшого виробляються у Китаї, це означає, що РФ замовляє їх саме у такій комплектації за спеціальними замовленнями. Також це дозволяє знизити вартість одинці, закуповувати більше двигунів і збирати більше "шахедів".

Окрім того, загалом помічено спрощення багатьох елементів оригінальної іранської конструкції Shahed-136 з метою спростити та скоротити виробничі цикли. І це на додачу до вже минулих змін, які були внесені під час локалізації виробництва іранського дрона у РФ на потужностях "Алабуги", коли був замінений матеріал корпусу, електронні компоненти та бойова частина.

Виробництво Shahed-136 у РФ

Варто також нагадати, що попри оцінки вартості цього дрона у межах 40-50 тисяч доларів, у реальності його ціна була у рази вища та становила при масовому виробництві 193 тисяч доларів за один Shahed-136. Водночас вочевидь у РФ намагаються за рахунок таких рішень досягти ще нижчих цін.

Необхідно враховувати, що РФ постійно масштабує виробництво цих дронів. І на рівні вересня 2024 року російське виробництво у "Алабузі", що у Татарстані, досягло показника у 6000 Shahed-136 на 1 рік раніше плану. За даними західних аналітиків пікові показники можуть сягати до 600-800 одиниць.

А станом на початок 2024 року щомісячне виробництво оцінювалось у ГУР МОУ на рівні 330-350 Shahed-136. Але цей показник залежав від отримання комплектуючих, в першу чергу, від китайських постачальників.

Теги: Безпілотник, БПЛА, Shahed, Shahed-131, Shahed-136, російсько-українська війна, Війна

Читайте по темі:

Південна Корея не планує поки що, постачати Україні 155-мм артснаряди, — Yonhap
США ввели нові санкції проти РФ і третіх країн, які сприяють війні проти України
Що стало причиною швидкого просування окупантів, і чому ЗСУ стали неефективні
У Кремлі заперечили перемовини про припинення атак на енергетику
Двом мешканкам Херсонщини повідомили про підозру у колаборационізмі
Звірства російських окупантів виходять на новий рівень
США готують армію до можливої війни з Китаєм, — ЗМІ
Розстріли українських полонених: Чому росіяни це роблять і чи більшає таких випадків
Темпи просування ЗСУ та ворога в людських втратах і техніці, — інфографіка
Нацспротив: Росіяни вилучають супутникові «тарілки» в мешканців ТОТ