Фігурант розслідування про розкрадання в оборонпромі хоче більше заробляти на війні

Фігурант розслідування про розкрадання в оборонпромі хоче більше заробляти на війні
Фігурант розслідування про розкрадання в оборонпромі хоче більше заробляти на війні

Владислав Бельбас, схоже, ходить під новою кримінальною справою.

Представники підприємств, які займаються виготовленням бронетехніки, снарядів, озброєння та спорядження, пропонують розпустити Державну аудиторську службу України (ДАСУ) через її вимогу повернути прибуток за виконання державного замовлення за 2022 рік, передає "Укррудпром" .

На пресконференції вони повідомили, що два-три місяці тому ГАСУ провела аудит оборонних закупівель і дійшла висновку, що весь прибуток оборонних компаній вважається збитком держави, після якої зажадала від підприємств і замовників повернути її.

За словами виступаючих, на підставі цього листа правоохоронні органи можуть порушувати кримінальні справи щодо виробників, які постачали озброєння протягом 2022 року, і такі можливі дії правоохоронних органів загрожують зривом державного замовлення та нестачею зброї на фронті.

“Як нам стало відомо, Державне бюро розслідувань зараз фальсифікує справу проти нашої компанії, яка стане прецедентом для атаки на весь військово-промисловий комплекс. Маючи на руках юридично незначний висновок ДАСУ, нас хочуть звинуватити у завданні шкоди державі через отримання компанією прибутку”, - заявив генеральний директор компанії “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас.

Він зазначив, що компанія вже сплатила податок на прибуток, а зароблені кошти інвестувала у виробництво зброї для перемоги над агресором.

Бельбас додав, що дії ГБР призведуть до зупинки виробництва мінометів, броньованих автомобілів, зриву постачання критично важливих 120 мм мін та 120 мм боєприпасів та збільшення втрат на полі бою. За його словами, така діяльність ДАСУ та ГБР створює підстави запідозрити агентурне проникнення РФ в українські державні та правоохоронні органи.

Зазначимо, що раніше Владислав Бельбас очолював компанію " Спецтехноекспорт ", що входила до складу державного концерну " Укроборонпром ". За підсумками роботи у структурі держконцерну він став фігурантом кримінального провадження .

“Кілька тижнів тому ми отримали лист-претензію, згідно з яким одне з головних управлінь Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) вимагає від нас повернення прибутку протягом місяця… Якщо це не буде зроблено, то … буде звертатися до суду щодо стягнення прибутку у примусовому порядку”, - описав ситуацію заступник генерального директора з юридичних питань ТОВ “ПК “Пожмашина” Роман Середа.

За його словами, підставою для таких дій є висновок ДАСУ.

У свою чергу керівник Всеукраїнського об’єднання роботодавців легкої промисловості Олександр Соколовський наголосив на необхідності скорочення контролюючих органів.

“Правоохоронних органів має бути менше, а їх якість вища. Розпочати ліквідацію зайвих органів, я вважаю, треба з ДАСУ. Тому що я взагалі не розумію, навіщо потрібна ДАСУ, якщо є Рахункова палата, захищена Конституцією, яка також має серйозних спеціалістів”, - зазначив Соколовський.

За його словами, слід ставити завдання за рахунок скорочення регуляторів покращити якість роботи державного апарату.

“Нам потрібно витрачати свій час, сили та кошти на створення продукту, на розробку нових продуктів, на виробничі питання, на те, щоб людям зарплату підняти, бо вони йдуть, і ця проблема була ще до війни, замість витрачати своє час на війну з власною державою”, - наголосив Соколовський.

grom-ua.org

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus