"Марні для Криму": американський генерал розповів, які ракети ATACMS отримають ЗСУ
Ракети ATACMS для України можуть бути варіантом касетного боєприпасу з меншою дальністю ураження. Снаряди цілком підійдуть для ураження деяких ворожих цілей, але вони не настільки ефективні для знищення об’єктів ЗС РФ у Криму, заявив екскомандувач сухопутними військами США в Європі, генерал Бен Годжес.
Сполучені Штати можуть передати Україні обмежену модифікацію далекобійних ракет ATACMS. Таку думку висловив колишній командувач сухопутними військами США в Європі, генерал Бен Годжес у спілкуванні з виданням Newsweek.
"За непідтвердженими даними, ракети ATACMS для України будуть варіантом касетного боєприпасу з меншою дальністю дії", — прокоментував військовий.
Годжес визнав, що цей тип снарядів буде корисним для деяких цілей, але вони не настільки ефективні для знищення великих російських об’єктів у Криму.
"Адміністрація Байдена, схоже, побоюється надання можливостей для високоточних ударів на великі відстані, які Україна може використовувати проти цілей всередині Росії. Велика Британія і Франція були щасливі, що Україна не використала надані нею ракети Storm Shadow і SCALP", — заявив Годжес.
Негайне постачання ракет ATACMS матиме значення для зусиль України з деокупації Криму від російських військ.
Позитивне рішення Вашингтона щодо відправлення ATACMS Україні може підштовхнути до аналогічних кроків Німеччину, яка зволікає з передачею ракет Taurus, продовжив генерал.
Велика Британія і Франція підтримали передачу ЗСУ далекобійних ракет Storm Shadow і SCALP і не шкодують про наслідки. Захід задоволений тим, що Україна не використовує ці ракети для атак по території Росії, підсумував Годжес.