"Була б їхня воля, вони військову операцію не розпочинали": за війну в Україні 10-15% росіян, - ВЦВГД

"Була б їхня воля, вони військову операцію не розпочинали": за війну в Україні 10-15% росіян, - ВЦВГД
"Була б їхня воля, вони військову операцію не розпочинали": за війну в Україні 10-15% росіян, - ВЦВГД

Представниками партії війни вважалися Євген Пригожин та Ігор Гіркін-Стрєлков, які нещадно критикували військове командування РФ. Проте разом із їх зникненням кількість переконаних прихильників війни проти України не зменшилась.

Так звана партія війни становить у Росії близько 10-15% населення, переконаний глава Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД) Валерій Федоров. Про це він заявив в інтерв’ю російському виданню РБК 30 вересня цього року.

"Ця група існувала і до СВО. Але початок військових дій дозволив їй підняти голову, відчути себе на правильній стороні історії та почати просувати свої наративи. На якийсь момент офіційна лінія та їхні внутрішні переконання збіглися", - наголосив гендиректор ВЦВГД.

Він нагадав, що яскравими представниками переконаних прихильників воєнних дій проти України вважалися Євген Пригожин та Ігор Гіркін-Стрілков. Саме ці особи, за його словами, вимагали більшого, жорстко критикували і стратегію, і політику, і боєздатність російської армії.

"І це вибухова суміш. Чи стало їх значно більше? Стало, але не сильно - їх близько 10-15%. Усе-таки більшість росіян не вимагають взяти Київ чи Одесу. Вони задоволення від битв не отримують. Була б їхня воля, вони б військову операцію не починали, але якщо вже так склалася ситуація, то треба перемагати. І тому вони за Росію, за армію та за Путіна", — пояснив Федоров, уточнивши при цьому, що саме така позиція домінує сьогодні, як і рік тому, у суспільстві.

Спираючись на результати дослідження, вчений каже, що доцільніше називати цю частину населення так званою "Росією, що воює", яка підтримує російську владу і спрямовує свою активність проти України. При цьому ці люди необов’язково воюють самі, вони можуть бути волонтерами, членами сімей військовослужбовців. Проте Федоров підкреслює, що така "Росія, що воює" несе певний внутрішньополітичний ризик, хоча і керований.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus