У Чехії знову судитимуть вчительку за виправдання злочинів армії РФ в Україні

У Чехії знову судитимуть вчительку за виправдання злочинів армії РФ в Україні
У Чехії знову судитимуть вчительку за виправдання злочинів армії РФ в Україні

Апеляційний суд у Чехії скасував виправдувальний вирок учительці Мартіні Беднаржовій, яка під час викладання ставила під сумнів військові злочини Росії в Україні.

Про це повідомляє České noviny.

Суд відправив справу назад на подальше обговорення та перевірку того, чи чешка не виконала фактичну суть злочину заперечення геноциду. З початкової школи на Длоусі Лан жінку звільнили після минулорічного інциденту.

Голова сенату Празького муніципального суду Хана Халупкова сказала, що суд першої інстанції міг не розглянути всі аспекти справи. Вона нагадала, що згідно з європейською судовою практикою до вчителів можна ставитися суворіше з погляду свободи слова та її обмежень.

"Учитель повинен мати вищий рівень відповідальності за те, що він говорить публічно, і особливо за те, що він говорить перед учнями", - наголосила вона.

Що казала вчителька

Беднаржова торкнулася теми Росії та України на своєму уроці стилю на початку квітня 2022 року, за кілька тижнів після початку російського вторгнення.

Згідно з обвинувальним висновком, у восьмому класі вона намагалася виправдати військові злочини проти світу, кажучи, що "це пробачливий спосіб впоратися із ситуацією з боку росіян". Також вона розповіла школярам, що у Києві нічого не відбувається.

Коли вони заперечили, що бачили палаюче місто в новинах чеського телебачення, вона сказала їм, що "громадське телебачення було упередженим". Також вона поширювала брехливі твердження про те, що з 2014 року українські військові на Донеччині нібито систематично знищували росіян. Деякі учні заперечували вчителю та записували її пояснення.

Суд першої інстанції її виправдав

Районний суд Праги виправдав жінку у червні цього року, заявивши, що вона не вчиняла злочини. Тоді він заявив, що Беднаржову не можна судити за висловлену нею думку.

Він згадав гарантовану конституцією свободу слова, яка переважала тим фактом, що обвинувачена обрала неналежні методи на своїх учнів.

Однак, на думку апеляційної колегії, окружному суду доведеться взяти до уваги той факт, що відповідач учинив діяння як вчитель початкових класів і зробив заяви на уроці обов’язкового предмета, який учні не могли покинути.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus