У Дніпропетровську через КП «Інформаційні системи» "вивели у тінь" 98 млн гривень
Директорка КП «Інформаційні системи» Дніпровської міської ради Катерина Смирна, за допомогою компаній свого чоловіка, «вивела у тінь» 98 млн гривень бюджетних коштів.
Про це редакція 368.media дізналася із кримінальної справи №62019170000000315 за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 364 КК.
За даними слідства, у період з 2017 року по теперішній час невстановлені співробітники податкової служби Дніпропетровської області «прикривають злочинну діяльність групи осіб з конвертації готівки та надання послуг мінімізації податкових зобов’язань підприємствам реального сектору економіки. Один із організаторів зазначеної злочинної групи активно користується (і лише за 2019 рік переказав таким чином понад 119 млн гривень) послугами іншого конвертаційного центру, до складу якого входять підприємства «Ротор», «Фірма Інвестцентр», «Молочна ліга», «Вейлі Продакт», «ВКО Дельта-Агро», «Оман Груп», «Мас.Торг», «Ашер 8» тощо.
Мова йде також про низку підконтрольних підприємств: «Лінева агро», «Мікс корм», «Полекорм», «Урожай України», «Урожаї України», «Фелікс-Дніпро», «Хорест лтд», «Підприємство «Монтажстрой», «Мікс корма», «Лі-корм», «Еверласт опт», «Мітфлор», «Укр-арт-групп», реквізити яких використовували у своїй злочинній діяльності з конвертації грошових коштів.
Цей конвертцентр, за даними слідства, належить Сергію Смирному – чоловіку директорки КП «Інформаційні системи» Дніпровської міськради Катерини Смирної.
У ході проведення обшуку в офісі Смирного документів, які б вказували на причетність до скоєння злочину співробітників податківців, не було виявлено. Натомість слідством було вилучено низку документів та речей, що стосуються діяльності КП «Інформаційні системи». Таким чином, як зазначено в ухвалі суду, з посиланням на матеріали слідства, було встановлено причетність до діяльності конвертцентру посадових осіб Дніпровської міськради.
В результаті проведених слідчих заходів було встановлено, що між КП «Інформаційні системи» та підприємствами «І.М.-Бест» (сьогодні — «Рух технологій»), «Парк Технолоджі», «Юкрейніан ІТ Груп», «Вікейтс», "ТПД №1", а також кількома ФОП було укладено низку договорів на виконання робіт та послуг на придбання електротехнічного обладнання, внаслідок чого, згідно з версією слідства, з місцевого бюджету до "тіньового сектора" економіки могло бути виведено понад 98 млн гривень.
Матеріали тимчасового доступу до речей та документів КП «Інформаційні системи» підтверджують фіктивність укладених договорів, оскільки актів виконаних послуг та робіт надано не було. Також було знищено документи з локаціями об’єктів, які обслуговуються підрядниками ТОВ «І.М.-Бест». За словами Катерини Смирної, документи було «знищено внаслідок підтоплення кондиціонера».
Також за вказаним фактом прокуратурою Дніпропетровської області було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань№ 42020040000000656 за ч. 5 ст. 191 КК. Надалі його об’єднали з № 62019170000000315. Суд вирішив продовжити строк досудового розслідування на шість місяців, починаючи з 26 жовтня 2022 року, без урахування строку з дати введення воєнного стану в Україні до дати припинення чи скасування воєнного стану.
Наразі КП «Інформаційні системи» знаходиться у стадії ліквідації.