Міноборони впровадило в ЗСУ чергові стандарти НАТО
Міністерство оборони та Збройні Сили України впровадили ще низку стандартів НАТО з підготовки та проведення військових операцій. Серед іншого, в українській армії з’явиться поняття "повітряних та космічних операцій".
Про це повідомила пресслужба МОУ.
"Україна обрала свій шлях: стати членом Альянсу. Тому НАТОфікація – один з головних пріоритетів Міністерства оборони України", – наголосив міністр оборони Рустем Умєров.
Він додав, що українська армія має відповідати усім критеріям НАТО, тому треба змінюватися для повної взаємосумісності з партнерами.
Зокрема, у жовтні - листопаді було введено ще чотири стандарти НАТО. Йдеться про:
Читайте по темі: Генштаб підсумував результати п’ятимісячної операції ЗСУ в Курській області
"Повітряні та космічні операції" (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об’єднаних операцій).
"Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі" (стосується здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах).
"Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО" (стосується забезпечення командирів та їх штабів керівництвом планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій).
"Проведення сухопутних тактичних дій" (стосується забезпечення керівництвом планування та виконання заходів і завдань зі стабілізації обстановки, які можуть виникати в рамках будь-якої операції та в межах будь-якої кампанії).
Наразі у Міноборони та армії запроваджено 280 стандартів НАТО: 174 першочергові у рамках Цілей партнерства Україна-НАТО та 106 "ініціативних", які впроваджуються поза Цілями партнерства.
Загалом у НАТО існує 1135 стандартів, Україна станом на кінець листопада 2023 року впровадила близько чверті з них.
Міністерство оборони всупереч повномасштабній агресії Росії та щоденним викликам війни продовжує розвивати професійну освіту у Збройних Силах України. У цьому йому допомагає програма DEEP Північноатлантичного альянсу, через яку пройшли вже 12 тисяч військовослужбовців нашої армії.