Одобеску позитивно оцінює імплементацію змін до законів про права нацменшин в Україні

Одобеску позитивно оцінює імплементацію змін до законів про права нацменшин в Україні
Одобеску позитивно оцінює імплементацію змін до законів про права нацменшин в Україні

Міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску позитивно оцінила імплементацію змін до українського законодавства у сфері захисту прав національних меншин (спільнот).

Про це за результатом переговорів із главою румунської дипломатії повідомив у Фейсбуці Офіс віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

Стефанішина та Одобеску позитивно оцінили імплементацію змін до законодавства у сфері захисту прав нацменшин, що є важливим у контексті позитивного звіту Європейської комісії.

Зазначається, що віцепремʼєрка розповіла про виконання Україною рекомендацій, визначених Єврокомісією у Пакеті розширення 2023 року, зокрема ухвалені Кабміном підзаконні акти у сфері нацменшин.

Зокрема, Стефанішина поінформувала про визначення урядом переліку населених пунктів, у яких традиційно або компактно проживають нацменшини, а також методологію використання їхніх мов та порядок використання коштів у держбюджеті на заходи для реалізації їхніх прав і свобод.

«Україна заклала міцне підґрунтя для послідовної імплементації законодавства у цій сфері; ми відкриті до продовження діалогу щодо питань, які хвилюють національні меншини, на двосторонньому рівні», – підкреслила урядовиця під час онлайн-розмови.

Читайте по темі: Кадрові зміни в КНДІСЕ: Максим Кисельов очолив інститут замість Олександра Рувіна

Одобеску зі свого боку наголосила, що Румунія підтримує своєчасне затвердження ЄС переговорної рамки та скликання перших міжурядових конференцій з Україною й  Молдовою. Вона висловила впевненість у стабільному впровадженні схвалених в Україні реформ, зокрема у сфері захисту прав національних меншин.

В Офіс віцепрем’єрки додали, що співрозмовниці погодилися з важливістю підтримувати динамічний темп інтеграції України до Євросоюзу та обмінялися думками щодо порядку денного засідань ЄС наступного тижня.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

На українців з 1 січня чекають нові правила виїзду на авто за кордон
Усі чинні бронювання від мобілізації продовжено до 28 лютого 2025 року - рішення Кабміну
В Україні з переліку мов, що перебувають під захистом держави, виключать російську, білоруську та молдовську
Медицина за гроші: в Україні готують нововведення для пацієнтів
Мін’юст створив тимчасові електронні адреси для звернень громадян після масштабної кібератаки
"Всі дані в реєстрах збережені": в Кабміні не підтверджують витік інформації
"Час відновлення може складати до двох тижнів": російські хакери зламали держреєстри Мін’юсту та видалили з них усі дані
Зеленський затвердив зміни в умовах бронювання медичних працівників
Бронювання працівників для критично важливих підприємств: Кабмін визначив перехідний період
Новий кордон: пункт пропуску «Біла Церква - Сігету Мармацієй» почне працювати у 2025 році

Коментарі:

comments powered by Disqus