Суддю зі Старобільська засудили на 15 років за перехід на бік окупантів

Суддю зі Старобільська засудили на 15 років за перехід на бік окупантів
Суддю зі Старобільська засудили на 15 років за перехід на бік окупантів

Суддю Старобільського районного суду Луганської області визнали винним у державній зраді.

Про це повідомляє «Судовий репортер»із посиланням на вирок від 23 травня.

3 березня 2022 року російська армія окупувала територію Старобільського району Луганської області. 

9 березня Кудрявцев виступив на зборах суддів та співробітників суду і висловив свою позицію щодо доцільності співпраці з окупаційною адміністрацією РФ та публічно закликав переходити на бік ворога і займати посади в судових органах «ЛНР».

Кудрявцев, імовірно, досі перебуває на окупованій території. Українські правоохоронці оголосили його в розшук. 

Читайте по темі: Вʼязень Ладижинської колонії отримав вирок за вимагання

За державну зраду його судили заочно в Івано-Франківському міському суді.

Показання дали троє суддів Старобільського суду, які евакуювалися. Вони розповіли, що в перший день повномасштабного вторгнення покинули робочі місця і вирішили виїздити зі своїми родинами.

Потім від секретаря судового засідання та інших працівників суду свідкам стало відомо, що після окупації міста Кудрявцев був на зустрічі із головою апеляційного суду так званого «ЛНР», яка агітувала продовжити роботу в складі «ЛНР». Кудрявцев, начебто хотів, обійняти посаду голови «суду», однак збори суддів його не підтримали. Ким у подальшому працював та працює на даний час Кудрявцев вони не знають. Один зі свідків повідомив, що Кудрявцев займав різні посади в органах «ЛНР», але суддею так і не став.

Контррозвідка СБУ встановила, що на початку березня 2022 року до адмінбудівлі Старобільського районного суду прибула голова верховного суду т.зв. ЛНР, щоб спонукати суддів і працівників суду працювати на т.зв. ЛНР. На цих зборах в президії сиділи керівник апарату Іван Нещерет та суддя Ігор Кудрявцев.

Один із суддів передав правоохоронцям для огляду переписку зі свого мобільного телефону між ним та іншою суддею Старобільського районного суду, яка переслала повідомлення секретаря судового засідання. Зі скринів листування вбачається що секретар застала у приміщенні суду порушену обстановку: зруйновані двері, в кабінетах відбувалися обшуки, ноутбук відсутній. Секретар повідомила, що до суду приїздила голова «Веррховного суду «ЛНР» і приходив Кудрявцев, а потім останній перейшов на бік ворога та поїхав до Луганська.

Із 24 лютого по 13 березня 2022 року мобільний телефон обвинуваченого Кудрявцева постійно фіксувався у місті Старобільську. Але після 13 березня відомості у мобільного оператора звʼязку відсутні.

Із копії документа «Повестка Заседания Высшей Квалификационной Коллегии Судей Российской Федерации 31 июля-2августа 2023 г» видно, розглядалася заява Кудрявцева про рекомендацію його кандидатом на посаду судді Стробільського районного судуд «Луганської народної республіки» за конкуром, оголошеним у «Російській газеті» від 26 травня 2023 року.

Раніше суддя Кудрявцев був відомий тим, що входив до колегії суддів, яка розглядала справу про держзраду колишнього лідера парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, якого називали «батьком ЛНР».

Станом на початок 2022 року вироку щодо Єфремова так і не було ухвалено.

Кудрявцева заочно засудили до 15 років увʼязнення з конфіскацією майна. Раніше аналогічне покарання призначили керівнику апарату Старобільського суду Луганської області.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus